Co jest potrzebne aby zacząć przygodę z kitesurfingiem?

Co jest potrzebne aby zacząć przygodę z kitesurfingiem?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to dyscyplina sportu, która dostarcza niesamowitych wrażeń, dlatego też jej popularność rośnie z każdym rokiem. Mimo dużych trudności, jakie wiążą się zazwyczaj z jej nauką po określonym czasie każdy, nawet osoba pierwotnie mniej wysportowana jest w stanie sprawnie pływać i operować latawcem, rozwijając duże prędkości. Początki są w tym przypadku zawsze najbardziej skomplikowane, skorzystać więc trzeba z profesjonalnego ośrodka szkoleniowego – samodzielna nauka bez odpowiedniej asysty trenera raczej nie przyniesie rezultatu, może być także niebezpieczna dla samego uczącego się i otoczenia. Uprawianie kitesurfingu łączy się też z określonymi inwestycjami w niezbędny sprzęt i ubiór. 

Jedna deska, kilka latawców

Deska i latawiec to trzon wyposażenia kitesurfera. Przy doborze deski należy wziąć pod uwagę własne wymiary i wagę, tak by była ona stabilna i sterowna. Latawiec z kolei musi być dostosowany do warunków pogodowych. Wskazane jest więc, by wyposażenie obejmowało kilka jego różnych rodzajów, które można swobodnie dobierać w zależności od typu wiatru. Zamiast stopniowego dokupywania kolejnych latawców, warto je nabyć od razu. Dobrze wyposażony sklep dla surferów, który dysponuje dużym wyborem sprzętu powinien posiadać w ofercie dwie podstawowe wersje, uzupełnione przynajmniej o jeszcze jedną, umożliwiającą surfowanie w bardziej nietypowych warunkach. Nie należy też zapominać o ubiorze – dobrana pianka termoizolacyjna ochroni przed wychłodzeniem, zaś kask przyda się na wypadek zderzenia.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Remont frezarki – kiedy powinniśmy go wykonać?
Remont frezarki – kiedy powinniśmy go wykonać?
Remont frezarki nie jest czymś, co powinno się robić wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Musisz wiedzieć, że są […]
Ostatnie wpisy