Co oferuje dzisiejsza stomatologia estetyczna?

Co oferuje dzisiejsza stomatologia estetyczna?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ciągu ostatnich lat stomatologia estetyczna w znacznym stopniu się rozwinęła. Wśród popularnych zabiegów wyróżniamy już nie tylko wybielanie zębów, ale również odbudowę przy użyciu implantów czy licówek (płatków porcelany). Jednocześnie stomatologia estetyczna staje się coraz bardziej powszechna i łatwo dostępna – gabinety dentystyczne, zajmujące się stomatologią estetyczną znajdziemy już w większości dużych i średnich miast. Osoby zainteresowane zabiegami estetycznymi mogą chociażby skorzystać z usług stomatologów w Tychach ze strony Studio-Usmiechu.com.

Stomatologia estetyczna w służbie pięknego uśmiechu

Współczesna stomatologia estetyczna umożliwia wiele sposobów na przywrócenie pięknego wyglądu zębów. Najprostszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest zabieg wybielania, polegający na wybielaniu szkliwa przy użyciu specjalnego żelu. Innym, bardziej zaawansowanym zabiegiem, jest nałożenie tzw. licówek, czyli cienkich płatków porcelany na powierzchnię zęba. Licówki poleca się przede wszystkim dla tych osób, których jeden lub więcej zębów uległo ukruszeniu, a także chorych na hipoplazję szkliwa (niedorozwój szkliwa), objawiającą się przebarwieniami. Najbardziej zaawansowanym zabiegiem jest z kolei leczenie implantoprotetyczne, polegające na wszczepieniu implantów w miejsce utraconych zębów.

Usługi lekarzy zajmujących się stomatologią estetyczną są obecnie na tyle szeroko dostępne, że korzysta z nich wiele osób w różnym wieku. W miarę z rozwojem technologii ceny zabiegów stomatologii estetycznej również stają się coraz bardziej przystępne dla przeciętnego pacjenta. Stąd też w czasach, kiedy presja posiadania pięknego, białego uśmiechu ze strony otoczenia rośnie, tego typu usługami interesuje się coraz więcej osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak prać bawełniane rzeczy?
Jak prać bawełniane rzeczy?
W dobie, gdy każda pralka ma wiele dostępnych trybów, możemy się zastanawiać, w jaki sposób najlepiej prać nasze ubrania? W […]
Ostatnie wpisy