Jak dbać o skórę pod oczami?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, dlatego wymaga zupełnie innej pielęgnacji aniżeli skóra na pozostałej części naszej twarzy. Pamiętajmy o tym, że bez odpowiednich kosmetyków i zabiegów z pewnością dorobimy się nie tylko zmarszczek, ale też cieni czy worków. Takie defekty są bardzo nieestetyczne i odbierają urodzie powabu oraz blasku. Na szczęście istnieje możliwość pozbycia się ich poprzez wykonanie profesjonalnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Ofertę jednego z nich można sprawdzić na http://www.medestetic-clinic.pl/

Kosmetyki to nie wszystko 

Podstawą dbania o skórę pod oczami jest stosowanie delikatnego kremu nawilżającego i regenerującego, odznaczającego się niższym stężeniem składników aktywnych niż zwykły krem do twarzy. Taki produkt musi zawierać w swoim składzie przede wszystkim witaminy A i C, a ponadto aloes, świetlik, wyciąg z herbaty, retinol i peptydy. Niezwykle istotne jest również właściwe usuwanie makijażu. Zaleca się stosowanie w tym celu wyłącznie naturalnych płynów micelarnych, ewentualnie mleczek, emulsji albo specjalnych olejków – koniecznie bez dodatku szkodliwych substancji, takich jak choćby SLS, alkohol, barwniki czy konserwanty.

W trakcie zmywania makijażu pamiętajmy o tym, aby nie pocierać i nie rozciągać cienkiej skóry. Wystarczy przyłożyć płatek kosmetyczny nasączony danym specyfikiem i przez moment przytrzymać. W ten sposób do minimum ograniczymy ryzyko przesuszenia i podrażnienia. Inne niezbędne elementy dbania o skórę pod oczami to m.in.: używanie korektora o lekkiej i dosyć płynnej konsystencji, stosowanie maseczek w formie płatków żelowych albo kolagenowych, okazjonalne masowanie, solidny wypoczynek, regularne picie wody i noszenie okularów przeciwsłonecznych w upalne dni. W razie potrzeby warto też wykonać profesjonalne usuwanie worków pod oczami w Szczecinie lub innym mieście – na szczęście gabinetów medycyny estetycznej oferujących taką usługę nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − 1 =