Dlaczego dzieci powinny jeść olej lniany?

Organizm dziecka nieustannie się rozwija, dlatego dieta ma niebagatelne znaczenie dla jego zdrowia i dobrej kondycji. Jednym z jej najważniejszych elementów jest obecność zdrowych tłuszczy. Przeczytaj, dlaczego do jadłospisu malucha warto włączyć olej lniany.

Zalety oleju lnianego

Wielu rodziców zastanawia się, czy olej lniany dla dzieci to dobry pomysł. Eksperci są zgodni, że tak. Wpływa na to przede wszystkim wysoka zawartość kwasów omega-3, na które organizm dziecka ma szczególne zapotrzebowanie. Są  one podstawowym budulcem komórek i mają wpływ na szereg procesów niezbędnych do prawidłowego dorastania. Regulują poziom hormonów, wpływają pozytywnie na rozwój mózgu a ponadto łagodzą objawy alergii. Olej lniany nie prowadzi do nadwagi za to wpływa bardzo pozytywnie na zdrowie i samopoczucie naszych maluchów. 

Z czym podawać dziecku olej lniany?

Olej lniany nie charakteryzuje się intensywnym smakiem, dlatego możemy z łatwością przemycić go do diety nawet upartego niejadka. W internecie znajduje się wiele przepisów, które zawierają w sobie ten specyfik a przy tym są pyszne i bardzo proste w przygotowaniu. Z olejem lnianym możemy przygotować na przykład twaróg – na który przepis znajduje się pod linkiem: https://oleoteka.pl/przepisy/9,twarog-z-olejem-lnianym-czyli-prostota-w-dobrym-tego-slowa-znaczeniu – lub dodać go do zupy. Może być on także składnikiem wielu przekąsek, takich jak hummus, wszelkiego rodzaju pasty do kanapek lub smoothie. Można także dodawać go do dipów lub sałatek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

dwadzieścia − dziewiętnaście =