Co zabrać na wczasy nad morzem?

Podróż nad morze to zawsze pełne emocji doświadczenie. Ale zanim jednak tam dojedziemy, musimy się odpowiednio spakować. Istotnym jest, by nie zapomnieć o niczym ważnym, a jednocześnie nie przeładować naszego samochodu, szczególnie jest wybieramy się na wakacje z dzieckiem. Dzisiaj auta przeważnie są duże, dlatego możemy komfortowo przewozić niezbędne przedmioty.

W podróży nie może być nudy!

Jazda nad morze pomimo coraz bardziej rozbudowanej sieci autostrad nadal najczęściej trwa kilka godzin. Drogę warto umilić sobie i bliskim, wyposażając się w audiobooki, które można słuchać, podłączając do samochodowego systemu nagłośnienia. Jeżeli wolimy tradycję – zabierzmy ze sobą książki, a na wakacje z dzieckiem weźmy dla niego kolorowanki i łamigłówki. Nie tylko urozmaicą czas brzdącowi, ale będą równocześnie nauką. 

Co jeszcze się przyda? Z pewnością osłony przyklejane na szyby. Jeżeli nasze auto nie posiada ciemnych okien, takie osłony będą bardzo przydatne podczas upałów. Oczywiście mogą być montowane tylko z tyłu – na tych przednich jest to zabronione.

„Na plaży słońce praży…”

Warto obrać za cel naszej wyprawy Sopot, lub Gdańsk. Na https://gufik.pl/podstrona/nad-morze-z-dziecmi  można znaleźć propozycje miejsc noclegowych w tych miejscowościach. Piękna architektura zachęca tam do długich spacerów. Odwiedzenie rynku w Gdańsku jest naszym obowiązkiem  podobnie zresztą jak sopockiego Molo. Co jeszcze warto tam zobaczyć? Gdańsk oferuje przepiękne wyspy w sercu miasta oraz diabelski młyn, z którego idealnie widać całą jego panoramę.

Urlop nad morzem nie może jednak obyć się bez plażowania. Nad samym morzem słońce mocno da nam się we znaki, szczególnie, jeśli spędzamy tam kilka godzin. Parasol to niezbędny gadżet ochraniający nas przed promieniami. Naturalnie nie wolno zapomnieć też o kremach z filtrem UV. Parawan to z kolei dość kontrowersyjny element, który zyskał ostatnio złą sławę. Prawdą jest jednak, że ochroni nas przed chłodnym wiatrem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + czternaście =