Czy tylko studia dają możliwość pracy w medycynie

Praca w medycynie może dawać wiele satysfakcji, stanowić niesamowite doświadczenie oraz codziennie dostarczać wielu wyzwań. Czy tylko studia dają możliwość pracy w medycynie?

Perspektywy zawodowe w medycynie

Pracownicy o profesji medycznej są nieustannie poszukiwani. Zawody w dziedzinie medycyny pojawiają się jako deficytowe w wielu edycjach ogólnopolskiego badania Barometr zawodów, które określa zapotrzebowanie na pracowników w kolejnym roku. Praca na osoby wyspecjalizowane w medycynie, niekoniecznie jako lekarze, czeka także w innych krajach.

Jaką szkołę należy ukończyć, poza studiami, aby pracować w służbie zdrowia?
Do ukończenia szkoły i otrzymania konkretnego zawodu medycznego wystarczy edukacja roczna lub dwuletnia. Oferta kierunków medycznych w szkołach policealnych skierowana jest do osób, które ukończyły szkołę średnią. Co więcej, nie jest konieczne, aby posiadały zdany egzamin maturalny. Szkoły policealne dają szerokie przygotowanie praktyczne, co jest cenione przez pracodawców. Po ukończeniu szkoły kształcącej na kierunku higienistka stomatologiczna można pracować jako higienistka stomatologiczna w szkole.

Gdzie szukać szkoły dającej możliwość pracy w medycynie?

W każdym większym mieście istnieje placówka kształcąca w zawodach medycznych na poziomie szkoły policealnej. Co ważne, szkoła medyczna w Warszawie może kształcić w tych samych kierunkach, co szkoła w mniejszym mieście. Oczywiście oferta warszawskich szkół jest dużo większa. Wybór szkoły powinien być podyktowany oferowanym kierunkiem i predyspozycjami osoby zainteresowanej kształceniem na kierunku medycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =