Stomatologia i jej dziedziny, dzięki którym kompleksowo możemy leczyć nasze zęby

Stomatologia i jej dziedziny, dzięki którym kompleksowo możemy leczyć nasze zęby
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatologia ma wiele dziedzin i podspecjalności. Jest to specjalność medyczna, która skupia się na badaniu, diagnozowaniu, zapobieganiu i leczeniu chorób, stanów i urazów jamy ustnej, szczęki i twarzoczaszki oraz przyległych i powiązanych struktur.

Dentyści diagnozują choroby zębów za pomocą zdjęć rentgenowskich, badania klinicznego i stomatologicznych prac laboratoryjnych. Opcje leczenia obejmują leki łagodzące objawy, znieczulenie miejscowe lub ogólne, dzięki któremu pacjent może spać podczas leczenia, chirurgię kosmetyczną (implanty stomatologiczne) oraz korony.

Lekarze ogólni

Lekarze ogólni zapewniają większość opieki stomatologicznej w Polsce. Są oni przeszkoleni w zakresie leczenia wszystkich rodzajów problemów z zębami, w tym tych, które wymagają leczenia chirurgicznego. Lekarze ogólni udzielają również porad dotyczących opieki domowej i środków zapobiegawczych, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego uśmiechu. A jeśli potrzebujesz udać się do takiego specjalisty jak chirurg szczękowy Konin jest doskonałym miejscem, aby znaleźć fachowca z tej dziedziny.

Specjaliści

Specjaliści skupiają się na leczeniu konkretnych rodzajów problemów, takich jak ortodoncja (prostowanie krzywych zębów), endodoncja (leczenie kanałowe), periodontologia (choroby dziąseł), chirurgia jamy ustnej (ekstrakcje zębów), stomatologia odtwórcza (naprawa uszkodzonych zębów) lub protetyka (uzupełnianie brakujących zębów). Większość dentystów ma co najmniej kilka szkoleń specjalistycznych po ukończeniu szkoły stomatologicznej, a następnie wybrać, aby skupić się na jednym obszarze lub innym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie wyróżniamy rodzaje basenów?
Jakie wyróżniamy rodzaje basenów?
Baseny są świetnym miejscem na relaks i cieszenie się latem. Mogą być używane do pływania, opalania i po prostu spędzania […]
Ostatnie wpisy