Czy zakup aut w Stanach jest tańszy niż w Polsce?

Czy zakup aut w Stanach jest tańszy niż w Polsce?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć boom na masowe sprowadzanie aut ze Stanów Zjednoczonych skończył się to wciąż, wiele osób decyduje się na auta pochodzące właśnie z tego kraju. Czy jest to nadal opłacalne? Z jakimi problemami i niedogodnościami musi się liczyć osoba kupująca i sprowadzającą amerykański samochód? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w dalszej części naszego artykułu.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu ze Stanów Zjednoczonych?

Ceny aut w USA są nieco niższe niż w Europie. Co więcej, w Stanach Zjednoczonych o wiele łatwiej niż Polsce kupić  tańsze egzemplarze oferowane przez różnego rodzaju firmy ubezpieczeniowe. Wartym zaznaczenia jest również fakt, iż na cenę samochodu kupowanego i sprowadzanego z USA wpływa aktualny kurs dolara. Im jest on bowiem niższy, tym zakup auta z USA może się okazać o wiele bardziej opłacalną inwestycją.

Osobnym zagadnieniem są różnego rodzaju możliwości zakupu auta z USA. Tak więc potencjalny klient może zdecydować się na samodzielny wyjazd do Stanów, znalezienie interesującego go modelu, jego zakup i sprowadzenie go do Polski. Jest to zazwyczaj rozwiązanie obarczone wieloma potencjalnymi problemami i nie polecane osobom nieposiadającym odpowiedniego doświadczenia w tym zakresie.

Większość specjalistów proponuje za to klientom skorzystanie z oferty profesjonalnych firm, które w swojej ofercie mają właśnie import samochodów z USA. Warto jednak zaznaczyć, iż kluczowy jest wybór przedsiębiorstwa, które ma ugruntowaną pozycję na rynku – w internecie bardzo łatwo natrafić na nieuczciwych kontrahentów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak zaplanować funkcjonalne wnętrza w domu?
Jak zaplanować funkcjonalne wnętrza w domu?
Nowoczesne wnętrza to dzisiaj przede wszystkim estetyka, która musi być jednak połączona z funkcjonalnością. Dom to miejsce, w którym spędzamy […]
Ostatnie wpisy