Czym kierować się przy wyborze akcesoriów łazienkowych?

Urządzając dom staramy się, by był on jak najbardziej funkcjonalny i bezpieczny. Dopasowujemy odpowiednie meble i dodatki. Aranżujemy pokój za pokojem, pamiętając o zachowaniu harmonii w całym domu. Aby każde pomieszczenie dobrze nam służyło, musimy dobrze przemyśleć zakup mebli oraz niezbędnych akcesoriów.

Kąpiel, jaką lubimy

W upalne lato mamy potrzebę częstego spłukiwania całego ciała wodą, by się nieco ochłodzić i odświeżyć. Zimą natomiast chętnie robimy sobie domową saunę, najlepiej w głębokiej balii zapełnioną po brzegi wodą z pianą na jej powierzchni. Te dwa aspekty możemy razem połączyć, jeżeli posiadamy dużą łazienkę, albo dwie. Wówczas w naszym domu będzie nie tylko kabina prysznicowa.

Gorzej, gdy musimy wybierać pomiędzy jednym a drugim rozwiązaniem. Żeby dobrze wybrać, musimy wziąć pod uwagę:

– Jak często korzystalibyśmy z poszczególnych urządzeń w trakcie kąpieli?

– Jak dużą mamy łazienkę?

– Jakim budżetem dysponujemy?

Analiza

Szybką kąpiel możemy brać codziennie i o każdej porze roku, zużywamy przy tym mało wody, ale często. Brodzik nie pozwoli nam jednak zanurzyć się w głębokiej wodzie i poleżeć w kąpieli z wonnymi olejkami. W łazience o średniej wielkości z powodzeniem może stanąć wanna, natomiast mała powierzchnia pomieści nam tylko prysznic. Analizując budżet domowy i przeglądając oferty, jesteśmy w stanie policzyć, która wersja będzie dla nas najkorzystniejsza. Zużycie wody będzie różne. Zależy to od nas samych, czy stoimy pod prysznicem godzinę, czy 5 minut, czy w wannie pławimy się codziennie, czy raz w tygodniu. Natomiast zakup sprzętu jest jednorazowy i będzie wahać się przy kabinie z brodzikiem od około 300 zł do 1600 zł, przy wannie zaś od ok. 300 zł do nawet 3 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × cztery =