Czym się kierować przy wyborze szafy do mieszkania?

Każde mieszkanie powinno posiadać przestrzeń do przechowywania. Najczęściej wybór pada na szafę. Jednak zanim dokonamy jej zakupu, musimy zastanowić się nad wieloma aspektami wyboru odpowiedniej szafy, spełniającej wszystkie stawiane jej wymagania. Czym zatem powinniśmy się kierować przy takim wyborze?

Wybór szafy idealnej

Pierwszą kwestią, jaką powinniśmy rozważyć dokonując zakupu szafy jest ilość przestrzeni, jaką ma ona zajmować. Ważna jest nie tylko szerokość, jaką szafa będzie miała, ale również jej głębokość. Często nie biorąc po uwagę głębokości szafy utrudniamy późniejszą komunikację w mieszkaniu, zwłaszcza w przypadku szaf z rozwieranymi drzwiami. Dobrą alternatywą są wtedy szafy z przesuwanymi drzwiami, które nie potrzebują dodatkowej przestrzeni na otwieranie drzwi, gdyż można je odsunąć. Ponadto warto zastanowić się nad wysokością szafy – czy chcemy standardową umożliwiającą sięgnięcie do półek, czy też taką na wysokość ściany.

Szafa powinna być wykonana z materiałów wystarczająco wytrzymałych, by poradzić sobie z ciężarem przedmiotów jakie chcemy w niej przechowywać. Istotny jest tutaj również sposób łączenia materiałów. Warto również zwrócić uwagę na organizację przestrzeni wewnątrz szafy, by odpowiadała naszym potrzebom. Zastanówmy się na przykład, w jaki sposób będziemy przechowywać ubrania, ile drążków na wieszaki i o jakiej wysokości jest nam potrzebnych. Na koniec pozostaje jeszcze kwestia estetyki i wykończenia szafy – jej kolor powinien być dopasowany do wnętrza czy innych mebli, a dodatki typu uchwyty, listwy wykończeniowe czy lustra odpowiednio przemyślane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =