Deskorolki elektryczne czy klasyczne ?

Deskorolki elektryczne czy klasyczne ?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne deskorolki elektryczne są ciekawym urządzeniem, dzięki któremu możemy się przemieszczać. Natomiast klasyczne deski mają od lat mnóstwo zwolenników na całym świecie. Czym się różnią i która będzie dla nas odpowiednia?

Deskorolka elektryczna

Inaczej nazywana hoverboard – jest to jednoosobowy, dwukołowy pojazd elektryczny, którym możemy rozwinąć prędkość do około 20 km/h. Zasilany jest ze wbudowanych w niego akumulatorów. Za utrzymanie równowagi odpowiedzialny jest komputer pokładowy, w którego deska jest zaopatrzona. Pojazd wygląda podobnie jak sagway, tylko że pozbawiony kierownicy.

Deskorolka klasyczna

Zwykła deskorolka to deska wykonana zazwyczaj ze sklejki, posiadająca 4 kółka i pokryta papierem ściernym, aby łatwiej było ją kontrolować za pomocą stóp. Można się na niej przemieszczać lub wykonywać efektowne ewolucje. Najbardziej znane ostatnimi czasy, to:
deska fiszka
longboardy fish

 

Czym się różnią?

Podstawowa różnica między deskami jest taka, że na elektrycznej nie musimy inwestować energii, aby się gdziekolwiek ruszyć a podczas jazdy na klasycznej wersji będzie to konieczne. Więc jeśli będziemy zmęczeni po szkole czy pracy i będziemy się chcieli gdzieś udać wygodnie, to lepiej będzie skorzystać z deskorolki elektrycznej. Natomiast jeśli będziemy chcieli zrzucić odrobinę wagi albo polepszyć swoją kondycję fizyczną to klasyczna deska będzie idealna do tego celu. Zaletą elektryka jest to, że nie spocimy się podczas podróży na nim. Klasyk da nam możliwość nauki niesamowitych ewolucji i mnóstwo adrenaliny. Obie deski są warte naszej uwagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co to jest upadłość konsumencka?
Co to jest upadłość konsumencka?
Wiele spraw w życiu wymaga skorzystania z zewnętrznego źródła finansowania i tym samym zadłużenia się. Jest to często problem firm, […]
Ostatnie wpisy