Dlaczego powinniśmy pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?

Dlaczego powinniśmy pamiętać o zmianie opon letnich na zimowe?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy pora roku zmienia się z letniej na zimową, nadszedł czas, aby wymienić zwykłe opony na opony śniegowe. Te specjalnie zaprojektowane opony mają bieżnik, który chwyta śliskie powierzchnie, takie jak lód i śnieg. Ponadto są one wykonane z bardziej miękkiej mieszanki gumowej, która jest bardziej elastyczna w niskich temperaturach.

Opony zimowe poprawiają ogólne prowadzenie pojazdu na zaśnieżonych drogach i pozwolą bezpiecznie przejechać przez warunki, które w przeciwnym razie spowodowałyby utratę kontroli nad pojazdem.

Dlaczego należy pamiętać o zmianie opon z letnich na zimowe?

Opony zimowe mają bieżnik, który może wgryźć się w śnieg i lód. Miękka mieszanka gumowa zastosowana w tych oponach pozwala im lepiej dopasować się do nierównych powierzchni, takich jak śnieg czy żwir, a jednocześnie zachować trakcję na suchych nawierzchniach, takich jak asfalt czy beton. Chociaż opony całoroczne mają wzory bieżnika zaprojektowane z myślą o jeździe w każdych warunkach pogodowych, nie sprawdzają się dobrze na oblodzonych lub zaśnieżonych drogach, ponieważ nie zostały stworzone specjalnie do takich warunków.

Opony całoroczne są również zazwyczaj tańsze niż ich zimowe odpowiedniki, co może czynić je bardziej atrakcyjnymi niż kupowanie dwóch kompletów opon rocznie – jednego na lato i jednego na zimę. Jednak dodatkowe pieniądze wydane na opony zimowe mogą być tego warte, ponieważ mogą zapewnić lepszą trakcję w ekstremalnych warunkach, takich jak śnieg lub lód. Jeśli mieszkasz w obszarze, w którym pada dużo śniegu i jest dużo oblodzonych dróg w miesiącach zimowych, możesz rozważyć zainwestowanie w zestaw opon zimowych dla swojego pojazdu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak zadbać o prawidłowe oświetlenie  w danym pomieszczeniu?
Jak zadbać o prawidłowe oświetlenie w danym pomieszczeniu?
Zbyt duże nasłonecznienie mieszkania może być powodem dyskomfortu wśród domowników. Wpadające do wnętrza światło, zwłaszcza w okresie letnim może drażnić […]
Ostatnie wpisy