Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obok domów jednorodzinnych często buduje się mini oczyszczalnie ścieków. Są to niezwykle pożyteczne i bardzo ekologiczne urządzenia, które nie wymagają skomplikowanej obsługi i mogą z powodzeniem pracować przez wiele lat. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że roczne koszty ich eksploatacji wynoszą między 100 a 400 zł, a zwrot całej inwestycji następuje po zaledwie dwóch, trzech latach. Jeśli chcemy, aby została perfekcyjnie wykonana nasza przydomowa oczyszczalnia ścieków podlaskie to województwo, na terenie którego działa kilka profesjonalnych firm oferujących usługę montażu. 

Wszystko zależy od modelu urządzenia

W przydomowych oczyszczalniach ścieków następuje w pierwszej kolejności etap beztlenowego oczyszczania, polegający na tym, że osad w postaci stałej ulega fermentacji i zostaje rozłożony na drobne związki, całkowicie rozpuszczalne w wodzie. Po kilku dniach ścieki w formie płynnej przepływają do studzienki kanalizacyjnej. Na drugim etapie są poddawane dalszemu oczyszczaniu, ale tym razem w warunkach tlenowych. Mamy tutaj do czynienia z ich rozkładaniem i neutralizowaniem, tak aby były bezpieczne dla środowiska. Oto zasada działania poszczególnych konstrukcji dostępnych na rynku.

Urządzenia drenażowe – ścieki są wstępnie oczyszczane w osadniki gnilnym, a następnie trafiają do studzienki rozdzielczej, z której wędrują rurami drenarskimi na specjalne poletko filtracyjne. 

Wersje ze złożem piaskowym – nieczystości przechodzą przez kopiec filtracyjny bezpośrednio do studni chłonnej. Mogą zostać z powodzeniem wykorzystane do podlewania roślin w ogrodzie. 

Modele z osadem czynnym – szambo trafia do kilku komór. W pierwszej jest wstępnie oczyszczane, a w drugiej dokładnie napowietrzane. Pomagają w  tym liczne mikroorganizmy rozkładające ścieki na osad oraz tzw. ciecz osadową.

Jeśli zależy nam, aby była w pełni funkcjonalna nasza przydomowa oczyszczalnia ścieków Białystok jest miastem, w którym znajdziemy profesjonalną firmę wykonującą montaż tego rodzaju konstrukcji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czego będziesz potrzebował zakładając własną działalność gospodarczą?
Czego będziesz potrzebował zakładając własną działalność gospodarczą?
Jeśli masz zamiar być udanym przedsiębiorcą, potrzebujesz odpowiednich narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Oto niektóre z przedmiotów, które będziesz chciał rozważyć […]
Ostatnie wpisy