Dlaczego warto pojechać na urlop na mazury?

Dlaczego warto pojechać na urlop na mazury?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze zagraniczne wycieczki są lepsze od odwiedzenia pięknych zakątków w Polsce. Przede wszystkim warto zwiedzić swój kraj oraz wszystkie wspaniałe miejsca, które są blisko i na wyciągnięcie ręki. Mazury to miejsce, w którym można się zrelaksować, a wspaniała okolica sprzyja do aktywności i zwiedzania. Jakie zalety ma urlop na Mazurach? Kiedy warto tam jechać?

Atrakcje na Mazurach

Na Mazurach można zachwycać się nie tylko pięknymi jeziorami oraz lasami. Poza sprzyjającymi okolicznościami przyrody, Mazury zachęcają mnogością atrakcji, zabytków z ciekawą historią oraz aktywnościami. Najlepiej wybrać hotel nad jeziorem Mazury będą wtedy widokiem z okna. Sprawdź przykładową ofertę: “pokoje warmińsko-mazurskie”. Na jeziorach wspaniale się żegluje i większość turystów w tych okolicach decyduje się na choć jednej rejs żaglówką. Szanty i morskie opowieści są nieodłączną częścią przebywania na Mazurach.

Inną atrakcją jaką można zorganizować na Mazurach jest spływ kajakowy na szlaku kajakowym Krutyni, który przebiega przez Puszczę Piską. Po drodze można także odwiedzić Mazurski Park Krajobrazowy. Ciekawym elementem szlaku jest 1,5-kilometrowy odcinek rzeczki Sobiepanka (niedaleko Sorkwit), gdzie nurt może płynąć w obie strony.

Warto odwiedzić również stację badawczą PAN, gdzie podziwiać można bobry w ich naturalnym środowisku.

Mazury to piękne tereny w naszym kraju. Urlop wśród mazurskich jezior oraz lasów na pewno będzie świetnym relaksem i odpoczynkiem od pracy, dlatego wyjazd na Mazury to dobry pomysł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Bronisława 29.05.2019

    Mazury są tak niedocenione w Polsce. A mają doskonale rozwiniętą komunikacje i atrakcje turystyczne. Ostatni urlop spędziłam w Hotelu Zamku Ryn i było cudownie. Kompleks ma nie tylko walory historyczne, które chętnie wykorzystuje, ale też SPA. Warto tutaj przyjechać chociażby na weekend. Tylko wtedy nie zdążymy zobaczyć okolicy. A też jest przepiękna.

  • Danuta 11.06.2019

    Warmia i Mazury mają specjalne miejsce w moim serduszku. Zwłaszcza Hotel Zamek Ryn, który ma fantastyczną historię. Myślę, że warto zabrać tam dzieci, ponieważ można im wtedy pokazać, że hisotria to nie tylko 2 wojna światowa. Rodzice na SPA też nie będą pewnie narzekać.

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co to jest upadłość konsumencka?
Co to jest upadłość konsumencka?
Wiele spraw w życiu wymaga skorzystania z zewnętrznego źródła finansowania i tym samym zadłużenia się. Jest to często problem firm, […]
Ostatnie wpisy