Do czego używane są przelotki kablowe i nitonakrętki?

Do czego używane są przelotki kablowe i nitonakrętki?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W budownictwie wykorzystuje się przeróżne elementy. Wśród nich znajdziemy między innymi przelotki kablowe oraz nitonakrętki. O ile w przypadku tego pierwszego produktu możemy sobie wyobrazić sposób jego wykorzystania, o tyle jeśli nigdy nie widzieliśmy i nie używaliśmy nitonakrętek, nie będziemy w stanie zgadnąć, do czego służą. W dzisiejszym poradniku sprawdzamy, do jakich zastosowań można je wykorzystać.

Bezpieczne przekładanie kabli

Miejsca, w których przewody muszą zostać przełożone przez ścianę, powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. Po wywierceniu otworu dochodzi do powstania ostrych, nierównych krawędzi. Aby po dłuższym czasie nie doprowadzić do przetarcia izolacji kabli, stosowana jest przelotka kablowa, która zostaje włożona w przebicie. Dzięki temu odizolowuje przewody od szorstkich i ostrych kantów. Jej montaż jest bardzo prosty, najczęściej przeprowadza się go na wcisk.

Mocowania w trudnych miejscach

Jeśli istnieje konieczność zamontowania urządzeń bądź przedmiotów w miejscach, gdzie trudno o wykonanie otworów, stosuje się nitonakrętki, które należy kupować w specjalistycznych sklepach, jak np. https://www.bhjanecki.pl/nitonakretka-m12-stal-5-1-8-9-kolnierz-plaski-080342-p-1466.html. Dzięki nim możliwe jest wykonanie mocowań np. do profilu metalowego, który jest pusty w środku. Wykorzystanie jakiegokolwiek innego sposobu byłoby bardzo ryzykowne, ponieważ wymagałoby dostępu od wewnątrz. Należałoby w tym celu nawiercić profil od drugiej strony, osłabiając jego sztywność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie objawy powoduje niedoczynność tarczycy?
Jakie objawy powoduje niedoczynność tarczycy?
Niedoczynność tarczycy to stan, który występuje, gdy tarczyca nie produkuje wystarczającej ilości pewnych hormonów. Może to powodować szeroką gamę objawów, […]
Ostatnie wpisy