Dobre rady na mycie okien

Dobrze zaplanowane i podzielone na krótkie etapy mycie okien może okazać się zadaniem, które nie przysporzy nam większych problemów. Ułatwić je mogą nie tylko odpowiednie środki chemiczne lub naturalne (efektywny płyn do czyszczenia szyb można wykonać własnoręcznie), ale i specjalistyczne narzędzia. Za sprzątanie najlepiej zabrać się w czasie, gdy na zewnątrz nie dominują promienie słoneczne – te utrudnić mogą sprzątanie poprzez zbyt szybkie wysychanie detergentów na szybie czy uniemożliwić wykrycie plam.

Samodzielne porządki

Oczywiście do mycia okien możemy wynająć profesjonalną ekipę, która zajmie się naszym problemem. Jednakże rozwiązanie to nie należy do najtańszych, a przy tym wcale nie cechuje się dłuższymi efektami od tych, które jesteśmy w stanie samodzielnie uzyskać. Wyraźnym ułatwieniem za to okazać się może zakup stelaży do myjek – te, w połączeniu z odpowiednim wkładem, pozwolą nam na naniesienie na szybę wody wymieszanej ze środkiem chemicznym, a następnie oczyszczenie powierzchni. Działanie szybkie i w pełni skuteczne. 

Myjki oraz stelaże są ogólnodostępne w wielu rozmiarach (od mniejszych wersji 25 cm, po te większe 90 cm). Zwróćmy większą uwagę na to, z jakich materiałów taki stelaż jest wykonany – najlepszym i najbardziej odpowiednim materiałem będzie połączenie aluminium z tworzywem sztucznym. Innym przydatnym elementem przy domowym sprzątaniu i myciu okien jest guma do ściągaczek. Produkt zaprezentowany choćby na witrynie https://winshop.pl/produkt/guma-do-sciagaczek-blackdiamond-flat-top-srednia charakteryzuje się uniwersalnym rozmiarem oraz konstrukcją dwustronną, która sprawdzi się w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × jeden =