Dokumenty i formalności wymagane podczas żeglugi po Morzu Karaibskim

Dokumenty i formalności wymagane podczas żeglugi po Morzu Karaibskim
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rejsy jachtem to coraz popularniejsza forma spędzania wymarzonych wakacji. Kiedy znudzi się już czarter jachtów w Grecji, można pokusić się o regiony, do których najprzyjemniej jest uciec przed zimową aurą. Takim miejscem są Karaiby, gdzie słońce świeci przez cały rok, a krystalicznie czysta woda zachęca do kąpieli. Zanim wybierzemy się w rejs, warto poznać formalności związane z czarterem w rejonie Karaibów.

Czarter jachtu na Karaibach – formalności

Karaiby to akwen, na którym swoje umiejętności sprawdzają raczej doświadczeni żeglarze. Podczas wynajmowania czarterów sprawdzane są uprawnienia – osoba wynajmująca jacht musi posiadać patent żeglarski i odpowiedni staż. W czasie ubiegania się o czartery jachtów na Karaibach należy uzupełnić formularz sailing resume, w którym znajdują się pytania dotyczące patentu oraz zdobytego doświadczenia. W formularzu są pytania o wcześniejsze rejsy, między innymi o model jednostki i akwenu, na którym pływała, a także charakterze, w którym dana osoba znajdowała się na pokładzie jako kapitan bądź członek załogi.

Może się okazać, że doświadczenie nie pozwoli na samodzielne pływanie. Na Karaibach nie jest to jednak problemem – można wynająć jacht z profesjonalnym skiperem lub, jeśli ktoś poszukuje luksusowych wakacji, również z pełną obsługą – skiperem, kucharzem i kelnerką. Podczas rejsu po Karaibach nawet kilkukrotnie przekracza się granicę. Nie można zapominać o zabraniu w rejs paszportu i dopełnieniu niezbędnych formalności. Przekraczanie granicy jachtem może wiązać się również z dodatkowymi opłatami, o co warto zapytać podczas wynajmowania jachtu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Komputery przemysłowe – jakie jest ich zastosowanie
Komputery przemysłowe – jakie jest ich zastosowanie
Komputery przemysłowe są powszechnie stosowane w produkcji, automatyce i innych gałęziach przemysłu do automatyzacji operacji poprzez komputerowe wspomaganie produkcji (CAM). […]
Ostatnie wpisy