Dokumenty i formalności wymagane podczas żeglugi po Morzu Karaibskim

Rejsy jachtem to coraz popularniejsza forma spędzania wymarzonych wakacji. Kiedy znudzi się już czarter jachtów w Grecji, można pokusić się o regiony, do których najprzyjemniej jest uciec przed zimową aurą. Takim miejscem są Karaiby, gdzie słońce świeci przez cały rok, a krystalicznie czysta woda zachęca do kąpieli. Zanim wybierzemy się w rejs, warto poznać formalności związane z czarterem w rejonie Karaibów.

Czarter jachtu na Karaibach – formalności

Karaiby to akwen, na którym swoje umiejętności sprawdzają raczej doświadczeni żeglarze. Podczas wynajmowania czarterów sprawdzane są uprawnienia – osoba wynajmująca jacht musi posiadać patent żeglarski i odpowiedni staż. W czasie ubiegania się o czartery jachtów na Karaibach należy uzupełnić formularz sailing resume, w którym znajdują się pytania dotyczące patentu oraz zdobytego doświadczenia. W formularzu są pytania o wcześniejsze rejsy, między innymi o model jednostki i akwenu, na którym pływała, a także charakterze, w którym dana osoba znajdowała się na pokładzie jako kapitan bądź członek załogi.

Może się okazać, że doświadczenie nie pozwoli na samodzielne pływanie. Na Karaibach nie jest to jednak problemem – można wynająć jacht z profesjonalnym skiperem lub, jeśli ktoś poszukuje luksusowych wakacji, również z pełną obsługą – skiperem, kucharzem i kelnerką. Podczas rejsu po Karaibach nawet kilkukrotnie przekracza się granicę. Nie można zapominać o zabraniu w rejs paszportu i dopełnieniu niezbędnych formalności. Przekraczanie granicy jachtem może wiązać się również z dodatkowymi opłatami, o co warto zapytać podczas wynajmowania jachtu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =