Domowe SPA – w co warto zainwestować, aby cieszyć się chwilą relaksu?

Domowe SPA – w co warto zainwestować, aby cieszyć się chwilą relaksu?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przynajmniej raz w tygodniu należy zarezerwować sobie czas na domowe SPA, które pozwoli zadbać o ciało oraz umysł. Takie chwile ukojenia i całkowitego odprężenia pomogą zachować równowagę, a także zregenerują cały organizm. Do przeprowadzenia prawdziwego seansu potrzebnych będzie kila rzeczy, dzięki którym poczujesz się niczym w najlepszym hotelu SPA. Oto najlepsze pomysły.

Aromatyczna kąpiel z pachnącymi olejkami

Kąpiel w pięknie pachnącej, ciepłej wodzie to jeden z najprostszych sposobów na domowe SPA. Wystarczy napełnić wannę wodą oraz dodać do niej wybrane olejki, o odpowiednich kompozycjach zapachowych i właściwościach. Olejki działają odprężająco na zmysły, a także znakomicie pielęgnują skórę. Opcjonalnie, zamiast nich można użyć soli do kąpieli lub musujących kul, które posiadają w swoim składzie tylko naturalne składniki. Warto też zadbać o to, żeby nikt nam nie przeszkadzał w trakcie kąpieli – w końcu mamy odprężyć się i wypocząć.

Zadbaj o atmosferę – świece i zapachy

Podczas domowego SPA ważne jest odpowiednie przygotowanie łazienki. Jasne, sztuczne światło nie będzie sprzyjało wyciszeniu. Lepszym pomysłem jest ustawienie w kilku miejscach świec, których ciepło dodatkowo wpłynie na atmosferę relaksu. I niezwykle ważna sprawa – zapach. Najlepiej wyposażyć się w specjalne zioła do aromaterapii. Profesjonalnie dobrane kompozycje zapachowe oddziałują na wszystkie zmysły (warta uwagi jest choćby lawenda czy olejek różany). Osoby, które nie lubią absolutnej ciszy, mogą też zadbać o muzykę. Ważne, żeby była przy tym spokojna i relaksacyjna, tak żeby pomogła nam się wyciszyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?
Jeśli chodzi o wybór zegarka, różne rodzaje zegarków mają różne cechy. Na przykład niektóre zegarki lepiej nadają się do nurkowania […]
Ostatnie wpisy