Dźwięki i melodie dla dzieci

Od samego początku dzieci atakowane są wszechobecnymi melodyjkami pozytywek i nachalnymi, mało ambitnymi piosenkami, a muzyka oraz różnego rodzaju dźwięki mogą być świetnym bodźcem uspokajającym, czy też rozwojowym. Każdy z nas zna takie piosenki jak np. „Kółko graniaste”, które znajdziemy tu https://www.lulanko.pl/blog/piosenki-dla-dzieci/kolko-graniaste. Poprzez zabawę w takt tej melodii wyrabiamy w dziecku poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz uczymy współpracy w grupie. 

Wykorzystując dobrze znane wszystkim utwory, wprowadzimy najmłodszych w świat kultury i sztuki dostosowany oczywiście odpowiednio do wieku. Najlepszym wyborem będzie słuchanie poezji dziecięcej w formie śpiewanej. W ten sposób każdy przedszkolak szybko nauczy się na pamięć utworów Brzechwy lub Tuwima.

Uspokajacze dźwiękowe

Muzyka łagodzi obyczaje i nie inaczej jest w przypadku dzieci. Już od pierwszych dni życia noworodka mamy śpiewają kołysanki, które później sprawdzają się przez bardzo długi czas. Jeśli jednak nasze maleństwo nie lubi, gdy nucimy mu relaksujące piosenki, możemy wypróbować siłę białego szumu, który niemowlaki kojarzą z życia prenatalnego. Dzięki nagraniom dźwięku odkurzacza zamieszczonym na stronie https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-odkurzacza nasze dziecko poczuje się bezpiecznie.

Gdy odgłosy sprzętów domowych lub deszczu przestaną działać, a nasz maluch stanie się rezolutnym odkrywcą, postarajmy się znaleźć utwory do snu o charakterze bajek. Puszczanie cicho wyśpiewywanych spokojnym tonem opowiadań, szybko znuży dziecko i pomoże mu zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − dwanaście =