Dźwięki i melodie dla dzieci

Dźwięki i melodie dla dzieci
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Od samego początku dzieci atakowane są wszechobecnymi melodyjkami pozytywek i nachalnymi, mało ambitnymi piosenkami, a muzyka oraz różnego rodzaju dźwięki mogą być świetnym bodźcem uspokajającym, czy też rozwojowym. Każdy z nas zna takie piosenki jak np. „Kółko graniaste”, które znajdziemy tu https://www.lulanko.pl/blog/piosenki-dla-dzieci/kolko-graniaste. Poprzez zabawę w takt tej melodii wyrabiamy w dziecku poczucie rytmu, pamięć ruchową oraz uczymy współpracy w grupie. 

Wykorzystując dobrze znane wszystkim utwory, wprowadzimy najmłodszych w świat kultury i sztuki dostosowany oczywiście odpowiednio do wieku. Najlepszym wyborem będzie słuchanie poezji dziecięcej w formie śpiewanej. W ten sposób każdy przedszkolak szybko nauczy się na pamięć utworów Brzechwy lub Tuwima.

Uspokajacze dźwiękowe

Muzyka łagodzi obyczaje i nie inaczej jest w przypadku dzieci. Już od pierwszych dni życia noworodka mamy śpiewają kołysanki, które później sprawdzają się przez bardzo długi czas. Jeśli jednak nasze maleństwo nie lubi, gdy nucimy mu relaksujące piosenki, możemy wypróbować siłę białego szumu, który niemowlaki kojarzą z życia prenatalnego. Dzięki nagraniom dźwięku odkurzacza zamieszczonym na stronie https://www.lulanko.pl/blog/bialy-szum/szum-odkurzacza nasze dziecko poczuje się bezpiecznie.

Gdy odgłosy sprzętów domowych lub deszczu przestaną działać, a nasz maluch stanie się rezolutnym odkrywcą, postarajmy się znaleźć utwory do snu o charakterze bajek. Puszczanie cicho wyśpiewywanych spokojnym tonem opowiadań, szybko znuży dziecko i pomoże mu zasnąć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Myjka ciśnieniowa – jakie jest jej wykorzystanie?
Myjka ciśnieniowa – jakie jest jej wykorzystanie?
Jeśli czyścisz budynek, samochód lub inną dużą konstrukcję, myjka ciśnieniowa jest doskonałym narzędziem do posiadania. Myjka ciśnieniowa jest zasadniczo pompą […]
Ostatnie wpisy