Jak dbać o higienę konia?

Koń, podobnie jak inne zwierzęta hodowlane musi być odpowiednio pielęgnowany i trzymany w odpowiednich warunkach, aby cieszył się dobrym zdrowiem oraz kondycją. Opieka nad nim nie może ograniczać się wyłącznie do podawania najwyższej jakości paszy dostosowanej do wieku i potrzeb zwierzęcia, ale musi obejmować także regularne wizyty weterynarza oraz zabiegi pielęgnacyjne. Tylko właściwie wypielęgnowany koń będzie mógł wypełniać swoje zadania.

Na czym polega pielęgnacja konia?

Koń powinien być codziennie czyszczony przy użyciu odpowiedniej szczotki i zgrzebła. Z ich pomocą należy usunąć błoto, kurz oraz martwy naskórek. Nie można zapomnieć także o codziennym przemywaniu okolic oczu, pyska oraz odbytu, aby zapewnić zwierzęciu najwyższy poziom higieny. Co kilka dni należy także rozczesywać grzywę i ogon, aby uniknąć powstawania kołtunów. Bardzo istotna jest także pielęgnacja kopyt. Muszą być regularnie i dokładnie oczyszczane z resztek błota i trawy, a także natłuszczane.

Zaleca się również, aby osoby zajmujące się pielęgnacją konia regularnie nacierały jego skórę, mięśnie oraz stawy specjalnymi żelami, które nawilżają i łagodzą delikatne stany zapalne. Część z nich wykazuje także działanie odstraszające owady. Produkty najwyższej jakości przeznaczone do pielęgnacji i higieny konia można znaleźć w ofercie sklepu internetowego Pet Centrum. W bogatym asortymencie znajdują się także witaminy i minerały oraz dodatki żywieniowe, które idealnie sprawdzają się w codziennej diecie konia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

pięć × 1 =