Oczyszczalnia ścieków – jak działa?

Oczyszczalnia ścieków – jak działa?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Proces oczyszczania ścieków uległ znacznej poprawie od czasu jego powstania w połowie XIX wieku, wraz z postępem technologicznym i pojawieniem się nowych przepisów rządowych.

Co robi?

Oczyszczalnie ścieków działają poprzez przekształcenie ścieków w płynny osad, który następnie jest oddzielany od wody. Substancje stałe są suszone i transportowane na składowisko odpadów lub wykorzystywane jako nawóz.

Jaki jest cel?

Głównym celem oczyszczania ścieków jest usunięcie zanieczyszczeń i patogenów, które mogą powodować choroby u ludzi i zwierząt. Oczyszczalnie ścieków mają za zadanie oczyszczać wodę zanim trafi ona do rzek, jezior lub innych zbiorników wodnych. Jako takie, usuwają one zanieczyszczenia, które mogą zaszkodzić życiu wodnemu, w tym bakterie i wirusy, jak również metale ciężkie, składniki odżywcze i materiały organiczne.

Systemy oczyszczania ścieków usuwają zanieczyszczenia za pomocą jednego lub więcej z trzech podstawowych procesów: fizycznych, chemicznych i biologicznych. Procesy biologiczne wykorzystują żywe organizmy do rozkładu materii organicznej na prostsze związki, które mogą być łatwo usunięte ze ścieków w procesach fizycznych, takich jak filtracja lub osadniki.

Jeśli chcesz skorzystać z takich rozwiązań, to oczyszczalnia ścieków Zamość, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak prawidłowo wykonać manicure?
Jak prawidłowo wykonać manicure?
Dłonie są naszą wizytówką. Często od nich zależy jak postrzegają nas ludzie. Codzienne dbanie o nie oraz idealny manicure to […]
Ostatnie wpisy