Jak nie zagracić korytarza w mieszkaniu?

Korytarz lub przedpokój to miejsce, do którego trafiamy bezpośrednio po przekroczeniu progu mieszkania. To właśnie na jego podstawie każda osoba, która odwiedza nasz dom po raz pierwszy, wyrobi sobie opinię na temat czystości naszych wnętrz. To pierwsze wrażenie trudno będzie zatrzeć, jeżeli korytarz będzie zagracony. Jak zatem sprawić, by pomieszczenie to nie wydawało się zbyt ciasne? Wszystko musi mieć tu swoje miejsce. Oto jak osiągnąć ten efekt.

Przestrzeń na obuwie

Przed każdorazowym opuszczeniem domu w przedpokoju dokonujemy zmiany obuwia domowego na to wyjściowe. Jako że większość z nas dysponuje kilkoma, jeśli nie kilkunastoma parami butów, trzymanie ich na podłodze z pewnością szybko spowoduje jej zagracenie. W korytarzu powinny zatem stanąć specjalne szafki na buty. To najprostszy i najwygodniejszy sposób na ich organizację. Jeżeli do dyspozycji nie mamy zbyt wiele miejsca, w szafkach możemy przechowywać jedynie obuwie niezbędne o danej porze roku.

Miejsce na okrycie wierzchnie

Poza butami w przedpokoju zazwyczaj trzymamy również kurtki, płaszcze oraz przeciwdeszczowe peleryny. Wielu z nas z ich powodu decyduje się na wstawienie tu zabudowanej szafy na wymiar. Nie każdy korytarz stwarza jednak takie możliwości. W mniejszych przestrzeniach doskonale sprawdzają się garderobiane wieszaki, które znajdziemy na tej stronie: https://furnilux.pl/wieszaki-garderobiane. Wiszące na nich ubrania wyglądają estetycznie. Obok kurtek możemy tak przechowywać również parasole czy torebki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + 13 =