Folia i jej rodzaje stosowane w budownictwie mieszkaniowym

Folia i jej rodzaje stosowane w budownictwie mieszkaniowym
sposob-na
Nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwości folii budowlanych sprawiają, że mają one szerokie zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym. Zalety, dzięki którym są niezwykle popularne to:

– nie przepuszczają wody ani pary wodnej;

– są trwałe, odporne na rozrywanie;

– łatwo się je montuje;

– dopasowują się do różnych powierzchni.

Folie ochronne

Wykonane są z polietylenu. Stosuje się je podczas remontów wewnątrz budynków, jako ochronę podłóg, mebli czy okien przed zabrudzeniami, pyłem, lub cieczami. Grubsze folie, w większych formatach można użyć jako zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi. Umieszcza się je na połaciach dachowych, ścianach, albo na maszynach budowlanych. Są one elastyczne a jednocześnie trwałe.

Folie izolacyjne

Charakteryzują się dużą wytrzymałością, stanowią doskonałą ochronę przed wodą i wilgocią. Płaskie folie  znajdują zastosowanie w izolacji pionowej fundamentów, czy ścian piwnicy. Poza tym układa się je poziomo na ławach fundamentowych, pod budowane później ściany, albo też pod podłogi na gruncie. Innym rodzajem są folie tłoczone. Są mocniejsze od płaskich, używa się ich głównie do izolowania ścian piwnic, fundamentów, szczególnie gdy wokół domu znajduje się drenaż. Jeszcze inną formą hydroizolacji jest folia w płynie. Nakłada się ją podobnie jak farbę, najczęściej w łazienkach, czy kuchniach, na podłożach takich jak beton lub tynki wapienno – cementowe. Przykładem takiej masy uszczelniającej jest między innymi ta ze strony https://juga.pl/product-pol-55-KREISEL-FOLIA-W-PLYNIA-FOLBIT-800-4kg.html.

Folie paroizolacyjne

Wykorzystuje się je wewnątrz budynków, w celu zapobiegania przenikaniu pary wodnej z zewnątrz. Najczęściej w miejscach, gdzie zastosowano ocieplenie. Mogą to być folie zwykłe, lub takie z ekranem aluminiowym, odbijającym promieniowanie podczerwone. Są też bardziej złożone materiały, jak kompozyt z folii bąbelkowej, pokrytej warstwą aluminium, który dodatkowo ma własności termoizolacyjne. Jedną z takich folii jest https://juga.pl/product-pol-28-Pechezykowa-babelkowa-folia-paroizolacyjna-aluminiowa.html.  Używanie zaleca się tam, gdzie grubość izolacji termicznej jest ograniczona.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Gdzie zorganizować kameralne spotkania biznesowe?
Gdzie zorganizować kameralne spotkania biznesowe?
Spotkanie biznesowe to wspaniała okazja do omówienia z kontrahentem szczegółów współpracy. Dlatego też powinno się ono koniecznie odbywać w warunkach […]
Ostatnie wpisy