Jakie urządzenia potrzebujesz podczas astmy?

Jakie urządzenia potrzebujesz podczas astmy?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Astma jest przewlekłą chorobą, która powoduje zwężenie dróg oddechowych i ich zapalenie. Gdy tak się dzieje, mięśnie wokół dróg oddechowych zaciskają się, utrudniając oddychanie.

Astmę można kontrolować za pomocą leków i innych metod leczenia. Możesz jednak potrzebować inhalatora, sprayu ze sterydami do nosa lub innego urządzenia do leczenia astmy.

Inhalatory

Inhalatory zawierają leki, które otwierają drogi oddechowe i ułatwiają oddychanie. Są to krótko działające leki rozszerzające oskrzela zwane beta-agoniści i długo działające beta-agoniści (LABA). Niektóre inhalatory to produkty łączone, zawierające oba rodzaje leków w jednym inhalatorze. Najczęściej stosowanymi lekami w inhalatorach są albuterol i formoterol . Leki te mają za zadanie otworzyć drogi oddechowe poprzez rozluźnienie mięśni wokół nich. Robią to poprzez naśladowanie substancji chemicznych zwanych adrenaliną, która jest uwalniana naturalnie, gdy jesteś zestresowany lub niespokojny.

Nebulizatory

Nebulizator jest alternatywnym sposobem dostarczania leków w przypadku niektórych rodzajów ataków astmy. Zamienia on płynne leki w delikatną mgiełkę, którą można łatwo wdychać przez maskę lub ustnik. Nebulizatory mogą być pomocne, jeśli objawy nie poprawiają się po zastosowaniu inhalatora lub jeśli potrzebujesz więcej niż jedną dawkę leku na godzinę podczas ataku. Nebulizatory są również przydatne, jeśli masz problemy z używaniem inhalatora z powodu swojej choroby lub anatomii (np. oddychanie przez usta). Nebulizatory są zwykle droższe niż inhalatory, ale można je uzupełniać lekami generycznymi, sklepowymi lub markowymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak przygotować firmę do udziału w targach?
Jak przygotować firmę do udziału w targach?
Innowacyjne firmy starają się na różne sposoby wypromować swoje produkty i usługi. Jak się okazuje – jest to coraz trudniejsze […]
Ostatnie wpisy