Dlaczego warzywa są tak bardzo zdrowe?

Dlaczego warzywa są tak bardzo zdrowe?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warzywa są zdrową żywnością, której możesz jeść dużo. Są one dobre dla Twojego serca, układu odpornościowego i wagi. Warzywa są niskokaloryczne i zawierają dużo błonnika, który pomaga utrzymać uczucie sytości i zadowolenia. Ale niektóre warzywa mają również specjalne właściwości, które sprawiają, że są jeszcze lepsze dla utraty wagi.

  • Mają wysoką zawartość wody. Pokarmy bogate w wodę pomagają czuć się pełnym, ponieważ zwiększają objętość pokarmu w żołądku bez dodawania zbyt wielu kalorii.
  • Mają niską zawartość cukru. Wiele warzyw ma naturalnie niską zawartość cukru – a te, które nie zawierają dużo cukru, często mają niewielki wpływ na poziom cukru we krwi, ponieważ są wypełnione błonnikiem, który spowalnia, jak szybko węglowodany są wchłaniane do krwiobiegu.
  • Mają wysoką zawartość białka. Warzywa z większą ilością białka pomagają kontrolować apetyt poprzez dłuższe uczucie sytości. Niektóre zawierają aminokwasy (składniki budulcowe białka), takie jak lizyna, która może pomóc zmniejszyć ochotę na słodycze i skrobię, ponieważ te produkty nie zawierają zbyt wiele lizyny. Na stronie http://www.warzywa-gacek.pl jest wiele bardzo zdrowych warzyw.

Które warzywa są najzdrowsze?

Zielone warzywa są jednym z najlepszych źródeł witamin i minerałów. Są również bogate w błonnik, niskokaloryczne i sodowe oraz pełne przeciwutleniaczy.

  • Brokuły: Ten członek rodziny kapustowatych jest bogaty w witaminę C, folian, potas, wapń i błonnik. Jest również niskokaloryczny!
  • Szparagi: Szparagi są doskonałym źródłem witaminy K i A, a także manganu. Zawiera również wiele przeciwutleniaczy, które pomagają chronić komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.
  • Szpinak: Szpinak jest doskonałym źródłem żelaza, magnezu i witaminy K – wszystkie składniki odżywcze, które pomagają utrzymać ostrość mózgu!

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Szklane czy plastikowe – jakie opakowanie jest lepsze?
Szklane czy plastikowe – jakie opakowanie jest lepsze?
W dzisiejszych czasach często zastanawiamy się nad opakowaniem produktu. Często dokonujemy wyboru czy postawić na szkło, które łatwo można poddać […]
Ostatnie wpisy