Jak naprawić uszkodzony gwint świecy?

Jak naprawić uszkodzony gwint świecy?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naprawa świec jest łatwa do wykonania i może dać Twoim świecom drugie życie. W niniejszym wpisie zostanie omówione, jak naprawić uszkodzony gwint świecy.

Standardowe czynności związane z naprawą świec zapłonowych

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest stopienie świecy tak, że staje się ona ponownie płynna. Można to zrobić umieszczając świecę w piekarniku, który został wyłączony i pozwalając mu ostygnąć na godzinę lub tak przed usunięciem go z piekarnika.

Gdy świeca została stopiona do stanu ciekłego, zauważysz, że są pewne obszary na świecy, gdzie wosk stał się twardy z powodu pęcherzyków powietrza tworzących się wewnątrz niego podczas procesu chłodzenia. Jeśli tak się dzieje z Twoimi świecami to nie wyrzucaj ich jeszcze – zamiast tego spróbuj je naprawić!

Aby naprawić świecę wystarczy zanurzyć pęsetę w roztopionym wosku i delikatnie wyciągnąć nadmiar stwardniałego wosku, który znajduje się w otworze knota świecy. Kiedy już usuniesz cały nadmiar stwardniałego wosku, weź trochę roztopionego wosku z innej części świecy i wlej go do otworu na knot, aż całkowicie się wypełni – pamiętaj jednak, aby nie przepełnić, ponieważ w przeciwnym razie knot stanie się zbyt duży dla swojego gniazda!

Podczas wlewania nowego roztopionego wosku do otworu, trzymaj go nad świecą, aby grawitacja zrobiła swoje. Nie wlewaj bezpośrednio do otworu, ponieważ może to spowodować, że zbyt dużo wosku dostanie się do środka i przeleje się na Twoją rękę lub stół! Kiedy skończysz wlewać nowy, roztopiony wosk do knota świecy, pozwól jej ostygnąć przez kilka minut przed ponownym zapaleniem.

W razie niewykonania samodzielnej naprawy, zawsze można zlecić naprawę świec żarowych fachowcom z branży, dostępnym choćby pod adresem https://urwana-swieca-zarowa.com.pl/oferta/naprawa-gwintu-swiecy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Różnice między wiertarkami,a wkrętarkami
Różnice między wiertarkami,a wkrętarkami
Gdy kupujemy elektronarzędzia, które mają nam pomóc przy domowych pracach, często nie wiemy, na co konkretnie się zdecydować. Dziś sprawdzimy, […]
Ostatnie wpisy