Partner nie chce się zgodzić na rozwód. Co robić?

Możliwe jest uzyskanie rozwodu, nawet jeśli partner nie chce się zgodzić. Nie jest to łatwe, ale jest możliwe. Pierwszym krokiem jest rozmowa z partnerem na temat uzyskania rozwodu. Staraj się być tak spokojny jak to możliwe i używaj języka pełnego szacunku. Jeśli jesteście w stanie spokojnie omówić sytuację, to być może uda się wymyślić rozwiązanie, na które oboje się zgodzicie (np. mediacja).

Trudne przeżycie

Rozwód jest bolesnym procesem i może być jeszcze trudniejszy, jeśli Twój małżonek nie zgadza się na rozwód. W takim przypadku może być potrzebna pomoc adwokata prawa rodzinnego, aby uzyskać przyznanie rozwodu.

Kwestie sporne

Po złożeniu wniosku o rozwód, współmałżonek może zakwestionować rozwód poprzez złożenie odpowiedzi, która zaprzecza wszystkim lub części zarzutów. Jeśli małżonek zakwestionuje wniosek, sąd wyznaczy datę rozprawy i powiadomi o niej obie strony. Na rozprawie tej obie strony mogą zeznawać i przedstawiać dowody. Jeśli jedna ze stron jest skłonna do zawarcia ugody, a druga nie, to podczas tego przesłuchania można osiągnąć porozumienie.

Jeśli nie można osiągnąć porozumienia, wtedy sędzia podejmie decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem i wsparcia, wsparcia małżonków (alimenty) kwoty i czasu rodzicielstwa (odwiedziny), jak również wszelkich innych kwestii, które zostały podniesione w pismach procesowych. Sędzia podejmie decyzję na podstawie tego, co on lub ona uważa, że są w najlepszym interesie wszystkich zainteresowanych; jednak, gdy istnieją spory między rodzicami o tym, co jest najlepsze dla ich dzieci, często nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

Jeżeli znajdujesz się w takim właśnie punkcie to skorzystaj z pomocy adwokat rozwód Warszawa, jest miastem, gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

trzynaście − jedenaście =