Partner nie chce się zgodzić na rozwód. Co robić?

Partner nie chce się zgodzić na rozwód. Co robić?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możliwe jest uzyskanie rozwodu, nawet jeśli partner nie chce się zgodzić. Nie jest to łatwe, ale jest możliwe. Pierwszym krokiem jest rozmowa z partnerem na temat uzyskania rozwodu. Staraj się być tak spokojny jak to możliwe i używaj języka pełnego szacunku. Jeśli jesteście w stanie spokojnie omówić sytuację, to być może uda się wymyślić rozwiązanie, na które oboje się zgodzicie (np. mediacja).

Trudne przeżycie

Rozwód jest bolesnym procesem i może być jeszcze trudniejszy, jeśli Twój małżonek nie zgadza się na rozwód. W takim przypadku może być potrzebna pomoc adwokata prawa rodzinnego, aby uzyskać przyznanie rozwodu.

Kwestie sporne

Po złożeniu wniosku o rozwód, współmałżonek może zakwestionować rozwód poprzez złożenie odpowiedzi, która zaprzecza wszystkim lub części zarzutów. Jeśli małżonek zakwestionuje wniosek, sąd wyznaczy datę rozprawy i powiadomi o niej obie strony. Na rozprawie tej obie strony mogą zeznawać i przedstawiać dowody. Jeśli jedna ze stron jest skłonna do zawarcia ugody, a druga nie, to podczas tego przesłuchania można osiągnąć porozumienie.

Jeśli nie można osiągnąć porozumienia, wtedy sędzia podejmie decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem i wsparcia, wsparcia małżonków (alimenty) kwoty i czasu rodzicielstwa (odwiedziny), jak również wszelkich innych kwestii, które zostały podniesione w pismach procesowych. Sędzia podejmie decyzję na podstawie tego, co on lub ona uważa, że są w najlepszym interesie wszystkich zainteresowanych; jednak, gdy istnieją spory między rodzicami o tym, co jest najlepsze dla ich dzieci, często nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

Jeżeli znajdujesz się w takim właśnie punkcie to skorzystaj z pomocy adwokat rozwód Warszawa, jest miastem, gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Na co zwrócić uwagę wybierając drewno opałowe?
Na co zwrócić uwagę wybierając drewno opałowe?
Zbliża się okres jesienno – zimowy, więc pora pomyśleć o opale. Jeśli ogrzewasz dom kominkiem albo piecem na drewno, to […]
Ostatnie wpisy