Czym karmić dorosłe koty?

Czym karmić dorosłe koty?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta kotów ma znaczący wpływ na ich zdrowie i dobre samopoczucie. Chociaż indywidualne zapotrzebowanie dorosłego kota na składniki odżywcze zależy od jego wielkości i poziomu aktywności, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad planowania zbilansowanej diety.

Potrzeby żywieniowe kotów

Jedzenie dla kotów musi dostarczać im białek i tłuszczów zwierzęcych – układ pokarmowy kotów jest przystosowany do spożywania pokarmów mięsnych. Niektóre pokarmy roślinne również są zalecane, bo stanowią źródło niezbędnych witamin i minerałów, ale koty mogą jeść je tylko w niewielkiej ilości. Ponadto pupilowi należy zapewnić stały dostęp do czystej wody. Wbrew popularnemu mitowi, koty nie mogą pić mleka, a jego spożywanie prowadzi do problemów trawiennych i odwodnienia!

Jaką karmę wybrać?

Zarówno karma sucha, jak i mokra, może stanowić podstawę diety kota. Wielu właścicieli kupuje tę suchą ze względu na jej niższą cenę i wyższą trwałość. Jednak jeżeli się na nią decydujemy, trzeba upewnić się, że kot dużo pije. Właśnie ze względu na wyższą zawartość wody karma mokra jest polecana dla kotów z niektórymi schorzeniami. U kotów zdrowych nie ma przeciwwskazań do karmienia mieszanką pokarmu suchego i z puszki. Dla urozmaicenia warto też podawać od czasu do czasu specjalne smakołyki dla kotów.

Prawidłowe karmienie naszego mruczka wymaga wzięcia pod uwagę jego preferencji, a także stanu zdrowia. W razie wątpliwości warto zwrócić się do lekarza weterynarii. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrana dieta jest odpowiednia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak zwiększać prestiż restauracji
Jak zwiększać prestiż restauracji
Na rynku istnieje wiele różnego typu knajp, pubów i restauracji. Niektóre z nich cieszą się bardzo dużym uznaniem i popularnością […]
Ostatnie wpisy