Czym karmić dorosłe koty?

Czym karmić dorosłe koty?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dieta kotów ma znaczący wpływ na ich zdrowie i dobre samopoczucie. Chociaż indywidualne zapotrzebowanie dorosłego kota na składniki odżywcze zależy od jego wielkości i poziomu aktywności, trzeba przestrzegać kilku podstawowych zasad planowania zbilansowanej diety.

Potrzeby żywieniowe kotów

Jedzenie dla kotów musi dostarczać im białek i tłuszczów zwierzęcych – układ pokarmowy kotów jest przystosowany do spożywania pokarmów mięsnych. Niektóre pokarmy roślinne również są zalecane, bo stanowią źródło niezbędnych witamin i minerałów, ale koty mogą jeść je tylko w niewielkiej ilości. Ponadto pupilowi należy zapewnić stały dostęp do czystej wody. Wbrew popularnemu mitowi, koty nie mogą pić mleka, a jego spożywanie prowadzi do problemów trawiennych i odwodnienia!

Jaką karmę wybrać?

Zarówno karma sucha, jak i mokra, może stanowić podstawę diety kota. Wielu właścicieli kupuje tę suchą ze względu na jej niższą cenę i wyższą trwałość. Jednak jeżeli się na nią decydujemy, trzeba upewnić się, że kot dużo pije. Właśnie ze względu na wyższą zawartość wody karma mokra jest polecana dla kotów z niektórymi schorzeniami. U kotów zdrowych nie ma przeciwwskazań do karmienia mieszanką pokarmu suchego i z puszki. Dla urozmaicenia warto też podawać od czasu do czasu specjalne smakołyki dla kotów.

Prawidłowe karmienie naszego mruczka wymaga wzięcia pod uwagę jego preferencji, a także stanu zdrowia. W razie wątpliwości warto zwrócić się do lekarza weterynarii. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrana dieta jest odpowiednia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie kosmetyki taniej można kupić online?
Jakie kosmetyki taniej można kupić online?
Zakupy internetowe cieszą się wielką popularnością nie tylko ze względu na to, że są bardzo wygodne oraz dają możliwość wybierania […]
Ostatnie wpisy