Na co zwracać uwagę przy wyborze mebli do domu?

Wybór mebli nie należy do łatwych decyzji, bowiem bierze się pod uwagę wiele aspektów, zarówno praktycznych, jak i estetycznych.

Wykonanie i dopasowanie do charakteru wnętrza

Na samym początku należy oczywiście uważnie przyjrzeć się meblom pod kątem jakości ich wykonania – czy odpowiada nam wykorzystany materiał, czy mebel jest trwały i dobrze skonstruowany, a także jak zabezpieczono go przeciw ewentualnym uszkodzeniom oraz zarysowaniem. To jednak nie wszystko, bowiem wyposażenie musi pasować do tego w, jakim stylu urządzamy poszczególne pomieszczenia i dotyczy to również umeblowania.

Do klasycznego wystroju niespecjalnie nadadzą się bardzo nowoczesne, przeszklone meble i na odwrót – we współcześnie urządzonym wnętrzu wiele tradycyjnie obitych mebli może wyglądać groteskowo. Istotne są też kwestie kolorystyczne, tak by wszystko w pokoju po prostu do siebie pasowało i tworzyło spójną całość.

Wymiary

Często można o tym zapomnieć, a jest to absolutnie kluczowa kwestia. Nieraz zdarzyło się pewnie tak, że jakiś przedmiot tak nam się podobał, iż od razu po niego sięgnęliśmy, a potem okazywało się, że nie mieścił się w pomieszczeniu. Dotyczy to umeblowania praktycznie w każdym pomieszczeniu – należy oszacować jaką przestrzenią dysponujemy i ile z niej zostało już zagospodarowane.

Obejmuje to również wybór miejsca do spania – wielu osobom marzy się wielkie łoże, lecz nie zawsze znajdziemy na nie miejsce. Popularnym wyborem są łóżka 120×200, które zmieszczą się w umiarkowanie dużych pomieszczeniach. Do samej ramy trzeba też oczywiście dopasować odpowiedni materac, a więc w kontekście łóżka o takich rozmiarach muszą to być materace 120×200 lub odrobinę mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − dwanaście =