Jak dobrać perfumy do ph skóry?

Wydawać, by się mogło, że wybór perfum jest prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych analiz, aniżeli tylko indywidualnych preferencji co do zapachu. Jednak, dobranie perfum, zarówno męskich jak i damskich, powinno uwzględniać, kilka czynników, w tym pH skóry zainteresowanego. Biorąc pod uwagę pH skóry, klient może mieć pewność, że dany zapach jest dobrany prawidłowo.

pH skóry a wybór perfum?

Zasadniczo, istnieją dwa podstawowe typy skóry, sucha i tłusta. Większość jasnoskórych i jasnowłosych ludzi ma zwykle suchszą skórę. Ten rodzaj skóry może mieć problemy z długością utrzymywanego zapachu i generalnie muszą one ponownie aplikować perfumy po kilku godzinach. Dzieje się tak dlatego, że zapach jest wchłaniany szybciej przez skórę ze względu na jej suchość.

Z drugiej strony, cera brunetki jest bardziej oleista i wilgotna. Oleista skóra dłużej utrzymuje zapach, nawet przez kilka godzin. Dlatego też, brunetki powinny zachować ostrożność i stosować rzadziej i w mniejszych ilościach perfumy.

Wilgotność lub zasadowość, inaczej określane jako poziomy pH, różnią się w zależności od osoby. Kwasowość w skórze będzie również wpływać na to, jak składniki zapachu będą reagować z strukturą ciała. Zdrowe normalne pH skóry jest lekko kwaśne przy pH 4 – 6,4, pH obojętne wynosi 7, a pH zasadowe zwykle wynosi 7 lub więcej. Zapachy mogą inaczej pachnieć na skórze, która ma odczyn zasadowy (pH 7 lub więcej). W wyniku tego mogą być bezpośrednio zmieniane wskaźniki alkaliczne pH skóry. Jest to jeden z powodów, dla których testowanie zapachów bezpośrednio na skórze jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu, łatwo sprawdzić czy dany zapach jest odpowiedni oraz czy się podoba.
Przy wyborze perfum, warto zasugerować się radami i informacjami, które powinny być przekazane w każdej, dobrej drogerii. Odpowiednio zajmujący się klientami sklep z kosmetykami, w tym perfumami, zapewnia fachową obsługę, dzięki której, o wiele łatwiej jest dobrać perfumy do pH skóry.

Artykuł napisany we współpracy z perfumeria Neness.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − osiem =