Jak dobrać perfumy do ph skóry?

Jak dobrać perfumy do ph skóry?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wydawać, by się mogło, że wybór perfum jest prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych analiz, aniżeli tylko indywidualnych preferencji co do zapachu. Jednak, dobranie perfum, zarówno męskich jak i damskich, powinno uwzględniać, kilka czynników, w tym pH skóry zainteresowanego. Biorąc pod uwagę pH skóry, klient może mieć pewność, że dany zapach jest dobrany prawidłowo.

pH skóry a wybór perfum?

Zasadniczo, istnieją dwa podstawowe typy skóry, sucha i tłusta. Większość jasnoskórych i jasnowłosych ludzi ma zwykle suchszą skórę. Ten rodzaj skóry może mieć problemy z długością utrzymywanego zapachu i generalnie muszą one ponownie aplikować perfumy po kilku godzinach. Dzieje się tak dlatego, że zapach jest wchłaniany szybciej przez skórę ze względu na jej suchość.

Z drugiej strony, cera brunetki jest bardziej oleista i wilgotna. Oleista skóra dłużej utrzymuje zapach, nawet przez kilka godzin. Dlatego też, brunetki powinny zachować ostrożność i stosować rzadziej i w mniejszych ilościach perfumy.

Wilgotność lub zasadowość, inaczej określane jako poziomy pH, różnią się w zależności od osoby. Kwasowość w skórze będzie również wpływać na to, jak składniki zapachu będą reagować z strukturą ciała. Zdrowe normalne pH skóry jest lekko kwaśne przy pH 4 – 6,4, pH obojętne wynosi 7, a pH zasadowe zwykle wynosi 7 lub więcej. Zapachy mogą inaczej pachnieć na skórze, która ma odczyn zasadowy (pH 7 lub więcej). W wyniku tego mogą być bezpośrednio zmieniane wskaźniki alkaliczne pH skóry. Jest to jeden z powodów, dla których testowanie zapachów bezpośrednio na skórze jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki temu, łatwo sprawdzić czy dany zapach jest odpowiedni oraz czy się podoba.
Przy wyborze perfum, warto zasugerować się radami i informacjami, które powinny być przekazane w każdej, dobrej drogerii. Odpowiednio zajmujący się klientami sklep z kosmetykami, w tym perfumami, zapewnia fachową obsługę, dzięki której, o wiele łatwiej jest dobrać perfumy do pH skóry.

Artykuł napisany we współpracy z perfumeria Neness.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co zrobić, gdy iPad nie chce się ładować?
Co zrobić, gdy iPad nie chce się ładować?
Nowoczesne urządzenia marki Apple są cenione na całym świecie za oryginalny wygląd oraz wysoką funkcjonalność. Doskonałym przykładem jest iPad, czyli […]
Ostatnie wpisy