Jakich minerałów dostarczać do organizmu w tabletkach?

Witaminy i minerały są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu, bez nich będziemy czuli się niedobrze, będziemy słabsi czy bardziej zmęczeni. Muszą być one podawane z zewnątrz, ponieważ organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie. Najczęściej pozyskujemy je z produktów spożywczych, niestety nie zawsze to wystarcza, wtedy z pomocą przychodzą minerały, które dostarczymy w tabletkach do naszego organizmu. Zapotrzebowanie na witaminy może być różne, zależy to od indywidualnej osoby, czasami występuje całkowity brak, wtedy może dojść do awitaminozy. Głównymi skutkami niedoboru witamin są:

 • zmęczenie,
 • osłabienie,
 • ból głowy,
 • nudności,
 • problemy z koncentracją.

  Minerały odżywiające

  Z pomocą przychodzą nam tabletki, w których możemy dostarczyć cennych minerałów, głównymi składnikami, które powinniśmy dostarczyć to:

 • makroelementy, takie jak: wapń, fosfor, magnez, sód, potas, chlor, siarka i żelazo
 • mikroelementy, takie jak: selen, molibden, cynk, miedź, mangan, jod, fluor, kobalt

  Najważniejszymi pierwiastkami, które chcemy uzupełnić to żelazo i wapno, cena sięga około 10 do 50 zł, warto kupować ze sprawdzonych sposobów, ponieważ wiele jest tabletek podrabianych, posiadającymi właściwości szkodzące. Jeżeli czujemy objawy wyżej wymienione, powinniśmy zbadać nasz poziom minerałów, jest to priorytetowa sprawa, aby zachować dobre samopoczucie oraz zdrowie. Ponadto suplementacja wszystkich składników mineralnych jest łatwa i wygodna, wystarczy połknąć tabletkę i nie musimy się martwić trudniejszą aplikacją, należy pamiętać tylko o regularnym spożywaniu kapsułek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + 2 =