Jakich minerałów dostarczać do organizmu w tabletkach?

Jakich minerałów dostarczać do organizmu w tabletkach?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witaminy i minerały są niezbędne do funkcjonowania naszego organizmu, bez nich będziemy czuli się niedobrze, będziemy słabsi czy bardziej zmęczeni. Muszą być one podawane z zewnątrz, ponieważ organizm nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie. Najczęściej pozyskujemy je z produktów spożywczych, niestety nie zawsze to wystarcza, wtedy z pomocą przychodzą minerały, które dostarczymy w tabletkach do naszego organizmu. Zapotrzebowanie na witaminy może być różne, zależy to od indywidualnej osoby, czasami występuje całkowity brak, wtedy może dojść do awitaminozy. Głównymi skutkami niedoboru witamin są:

 • zmęczenie,
 • osłabienie,
 • ból głowy,
 • nudności,
 • problemy z koncentracją.

  Minerały odżywiające

  Z pomocą przychodzą nam tabletki, w których możemy dostarczyć cennych minerałów, głównymi składnikami, które powinniśmy dostarczyć to:

 • makroelementy, takie jak: wapń, fosfor, magnez, sód, potas, chlor, siarka i żelazo
 • mikroelementy, takie jak: selen, molibden, cynk, miedź, mangan, jod, fluor, kobalt

  Najważniejszymi pierwiastkami, które chcemy uzupełnić to żelazo i wapno, cena sięga około 10 do 50 zł, warto kupować ze sprawdzonych sposobów, ponieważ wiele jest tabletek podrabianych, posiadającymi właściwości szkodzące. Jeżeli czujemy objawy wyżej wymienione, powinniśmy zbadać nasz poziom minerałów, jest to priorytetowa sprawa, aby zachować dobre samopoczucie oraz zdrowie. Ponadto suplementacja wszystkich składników mineralnych jest łatwa i wygodna, wystarczy połknąć tabletkę i nie musimy się martwić trudniejszą aplikacją, należy pamiętać tylko o regularnym spożywaniu kapsułek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie są rodzaje zdjęć?
Jakie są rodzaje zdjęć?
Od wielu lat jedną z istotnych dziedzin sztuki pozostaje fotografia. Można się nią zajmować zarówno amatorsko, wykorzystując do robienia zdjęć […]
Ostatnie wpisy