Jak urządzić ustawny pokój młodzieżowy?

Jak urządzić ustawny pokój młodzieżowy?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy w domu mamy dorastającego nastolatka, musimy liczyć się z tym, że wkrótce zostaniemy poproszeni o przemianę jego pokoju. Meble, które obecne były tam prawdopodobnie jeszcze od czasów przedszkolnych, nie spełniają już jego oczekiwań. Trudno się temu dziwić, proces dorastania kształtuje wszak nie tylko charakter, lecz również poczucie estetyki. Co więcej, pomieszczenie, które zamieszkuje nasze dziecko, nie będzie już służyć zabawie, ale nauce i spotkaniom towarzyskim. Poznajmy zatem pomysły na ustawny pokój młodzieżowy.

Miejsce do pracy

Odwiedzając salony wnętrz lub przeglądając ich strony internetowe, szybko zauważymy, że meble do pokoju młodzieżowego spełniają jeden nadrzędny cel – sprzyjają nauce. Nikt nie wyobraża sobie chyba tego pomieszczenia bez biurka. Zwróćmy jednak uwagę na rozmiar jego blatu. Pamiętajmy, że powinno się tu znaleźć miejsce na laptopa, na książki oraz na przekąski wspomagające naukę. Im zatem będzie on większy, tym lepiej. Aby pokój był ustawny, zagospodarujmy go z pomysłem. Miejsce pod biurkiem wykorzystajmy więc na szafki lub szuflady, w których przechowywane będą szkolne akcesoria.

Strefa relaksu

Poza przygotowywaniem szkolnych projektów, młodzież w wolnym czasie powinna również dużo wypoczywać. Urządzając pokój nastolatka, pomyślmy zatem o wygodnym, dwuosobowym łóżku. Najlepiej będzie postawić na model, który pod materacem posiada przestronny schowek. Nastolatek może tam trzymać sprzęt sportowy lub ubrania, których nie będzie nosić przez najbliższe miesiące. Łóżko spełniające te wymogi dostaniemy na przykład na https://mebleikar.pl/pl/c/Lozka-Tapicerowane/298.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Żaluzje pionowe czy poziome?
Żaluzje pionowe czy poziome?
Dbałość o każdy detal to domena każdego miłośnika wystroju wnętrz. Ciężkie zasłony i koronkowe firany ustępują miejsca nowym aranżacyjnym rozwiązaniom. […]
Ostatnie wpisy