Gdzie najlepiej nauczyć się języka niemieckiego?

Gdzie najlepiej nauczyć się języka niemieckiego?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Języka niemieckiego można uczyć się na wiele różnych sposobów. O tym, który okaże się najlepszy, decydują często indywidualne predyspozycje uczącego. Nie bez znaczenia pozostaje jednak świadomy wybór miejsca, w którym przekazywana jest praktyczna wiedza. Warto stawiać na opanowywanie umiejętności przydatnych na co dzień.

Nauka w szkole językowej

To popularny sposób na poszerzanie lingwistycznych kompetencji. Szkoła językowa UAM w Poznaniu realizuje program skupiony na stopniowym zdobywaniu umiejętności. Na początku słownictwo, którego Niemcy rzeczywiście używają na co dzień. Po wysłuchaniu materiału audio uczestnicy zajęć omawiają go, wymieniają się spostrzeżeniami, a nawet debatują na tematy podsunięte przez prowadzącego. Taka nauka przynosi lepsze efekty niż szkolne lekcje realizowane na podstawie podstawy programowej. Grupy są tu mniej liczne, więc nauczyciele mają możliwość skupienia uwagi na poszczególnych uczestnikach. Zakres tematyczny odpowiada natomiast potrzebom konkretnej grupy, na przykład ludziom pracującym w tej samej branży.

Zagraniczne wyjazdy

Najwięcej możliwości mają tu uczniowie i studenci. W dorosłym życiu trudniej wygospodarować czas na dłuższy wyjazd. Jeżeli z uwagi na obowiązki służbowe i prywatne trzeba zostać w kraju, ciekawą alternatywą będzie prowadzony przez native speakera kurs niemieckiego w Poznaniu. Podczas takich zajęć trzeba mówić w obcym języku, co pozwala przełamać barierę i szybko opanować podstawowe informacje. Prowadzący, będący jednocześnie obcokrajowcem, pokaże praktyczny wymiar komunikacji po niemiecku.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak zaplanować wycieczkę rowerową po kamienistym szlaku?
Jak zaplanować wycieczkę rowerową po kamienistym szlaku?
Wiosna co prawda odrobinę się spóźniła, ale deszczowy kwiecień rekompensuje nam wspaniałym, słonecznym majem. Taka iście letnia aura zachęca nas […]
Ostatnie wpisy