Ile kalorii spalamy podczas wysiłku fizycznego?

Ile kalorii spalamy podczas wysiłku fizycznego?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas każdego wysiłku fizycznego dochodzi do zwiększonego zapotrzebowania na energię, co bezpośrednio przekłada się na liczbę spalanych kalorii. W zależności od rodzaju uprawianego sportu i intensywności ćwiczeń, podczas godzinnego treningu spalamy od 300 do nawet 1000 kcal.

W zależności, od jakich tego efektów treningu oczekujemy, musimy odpowiednio skomponować zarówno plan treningowy jak i zbilansowaną dietę.

Zapotrzebowanie kaloryczne

Jeżeli celem jest zwiększenie masy mięśniowej, powinniśmy skupić się na ćwiczeniach siłowych, a nasz bilans kaloryczny musi być dodatni, co oznacza, że musimy dostarczyć organizmowi więcej kalorii, niż potrzebuje. I odwrotnie, jeśli priorytetem aktywności jest redukcja wagi, liczba przyswajanych kalorii musi być niższa. Pomocne jest określenie całkowitej przemiany materii organizmu, w odniesieniu do której ustalamy liczbę kalorii potrzebnych do osiągnięcia założonego celu w treningu.

Ile kalorii spalam?

Aby dowiedzieć się, ile kalorii spalamy podczas wysiłku fizycznego, najlepiej skorzystać z internetowego kalkulatora, takiego jak np. https://mindyourbody.pl/kalkulatory/spalone-kalorie/. Przy jego użyciu określimy nie tylko zużycie kaloryczne po treningu, ale też to, które wynika z codziennych czynności. Powiązanie wyników z wagą, wiekiem i tętnem powysiłkowym, daje wiarygodne wskazania, dzięki temu łatwiej planować zarówno rodzaj treningu jak i jego objętość.

Przykładowe wartości spalonych kalorii podczas godzinnego wysiłku:

  • spokojna jazda na rowerze – 480
  • nordic walking – 440
  • narciarstwo alpejskie – 550
  • squash – 840
  • pływanie – 520

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak chronić dziecko przed przegrzaniem w trakcie spacerów?
Jak chronić dziecko przed przegrzaniem w trakcie spacerów?
Lato jest tutaj, a to oznacza więcej czasu spędzonego na świeżym powietrzu z rodziną. Jeśli masz malucha, ważne jest, aby […]
Ostatnie wpisy