Ile mogą kosztować nowe opony?

Ile mogą kosztować nowe opony?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup nowych opon samochodowych nie jest małym wydatkiem. Jednak ze względu na bezpieczeństwo, komfort i niskie spalanie paliwa powinniśmy dokonywać tego zawsze wtedy, gdy poprzedni komplet ogumienia uległ zużyciu. Sprawdzamy orientacyjne ceny typowych opon przeznaczonych do zastosowania w pojazdach osobowych.

Cena według rozmiaru

Zasadą jest, że im ogumienie jest większe, tym bardziej rośnie jego cena. Dlatego posiadacze małych i niezbyt mocnych samochodów będą mogli wybrać opony lepszej jakości w tej samej cenie. Nie oznacza to oczywiście, że powinno się kupować najtańsze chińskie produkty, by zaoszczędzić. To zbyt poważna sprawa, by na niej oszczędzać. Opony to jedyny punkt styku naszego auta z nawierzchnią podczas jazdy i od tego zależy bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów, a także innych użytkowników drogi. Warto wybierać producentów krajowych, ponieważ zazwyczaj ich ogumienie jest tańsze. Można tu wymienić na przykład opony Kormoran, które bez problemu możemy dobrać do większości aut.

Punkt odniesienia

Aby wyobrazić sobie ile zapłacimy za komplet gum do naszego samochodu, podajemy jako punkt odniesienia typowe opony o rozmiarze 165/65/R13. Możemy je dostać w cenie od 100 do 250 złotych za sztukę, zależnie od tego jakiego producenta wybierzemy. Markowe komplety będą kosztować w okolicach 180-200 PLN, takie jak choćby Handlopex opony Cennik będzie rósł w miarę zwiększenia się szerokości, a także średnicy felg, na których dana guma będzie zamontowana. Pamiętajmy, by odpowiednio dobrać te parametry przed zakupem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie umiejętności powinny posiadać dzieci przed rozpoczęciem zajęć w szkole musicalowej?
Jakie umiejętności powinny posiadać dzieci przed rozpoczęciem zajęć w szkole musicalowej?
Musical jest formą teatralną, która stanowi połączenie muzyki, tańca, dialogu oraz śpiewu. Osoby, które występują na deskach teatrów muzycznych, muszą […]
Ostatnie wpisy