Jak dbać o motocykle – oldtimery?

Zabytkowymi motocyklami jeździ się raczej okazyjnie, ze względu na fakt, iż należy je otaczać staranną opieką. Co więcej, części zapasowe do oldtimerów nie są szeroko dostępne, a jeśli już takie znajdziemy – często okazują się drogie.

Jak powinna wyglądać opieka nad motocyklem oldtimerem?

Po pierwsze, należy zadbać o odpowiednie miejsce, w którym będziemy przechowywać motocykl. Najkorzystniej będzie trzymać oldtimera w garażu czy szopie, jednakże, jeśli nie możemy pozwolić sobie na specjalne miejsce dla naszego motocykla, warto zakupić pokrowiec, który go ochroni (pokrowiec musi jednak zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza). Ponadto, dobrze jest stawiać motocykl na stojaku, gdyż długie „spoczywanie” oldtimera na kołach nie działa korzystnie, ponieważ opony mogłyby się odkształcić.

Następną kwestią, o której powinniśmy pamiętać, jest wymiana oleju przed okresem dłuższego „odpoczynku” naszego motocykla oraz wyjęcie akumulatora. Warto również raz na jakiś czas dać oldtimerowi szansę na to, aby „popracował” silnikiem. Jeśli chodzi o części zapasowe, powinniśmy wybierać zaufane sklepy takie, jak https://www.stolmot.com/, żeby nie uszkodzić naszego motocykla. Ostatnia sprawa, o której nie możemy zapomnieć, to odpowiednia kosmetyka i pielęgnacja oldtimera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × pięć =