Jak można zmniejszyć koszty energii i wody?

Jak można zmniejszyć koszty energii i wody?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszty energii i wody rosną, a wiele firm walczy o utrzymanie zużycia energii w ryzach. Oto kilka sposobów, które pomogą Tobie i Twojej firmie zaoszczędzić pieniądze na energii i wodzie.

Efektywność energetyczna

Efektywność energetyczna to duża część redukcji kosztów, ale nie zawsze jest łatwa do wdrożenia. Oto kilka sposobów na poprawę efektywności energetycznej:

Wykorzystaj najnowszą technologię

Zaawansowany sprzęt może pomóc Ci zmniejszyć zużycie energii nawet o 30 procent. Na przykład, lampy LED zużywają 75 procent mniej energii niż standardowe żarówki, a zaawansowane sprężarki mogą zmniejszyć ilość energii zużywanej przez systemy HVAC nawet o 20 procent.

Zainstaluj zbiornik na deszczówkę

Zbiorniki na wodę deszczową mogą być wykorzystywane do zaopatrywania w wodę domu i ogrodu, co obniża rachunki za wodę. Na rynku można zakupić zbiornik na deszczówkę 10000l, który zapewni wystarczającą ilość wody dla czteroosobowego gospodarstwa domowego. Jeśli masz stary zbiornik, który wymaga wymiany, rozważ zainstalowanie nowego, zamiast zlecać jego usunięcie i wyrzucenie na wysypisko.

Zainstaluj inteligentne liczniki

Inteligentne liczniki pozwalają na monitorowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć, gdzie należy wprowadzić ulepszenia i odpowiednio się dostosować.

Używaj naturalnego oświetlenia tak często jak to możliwe.

Zmniejsza to zapotrzebowanie na sztuczne światło, które zużywa energię elektryczną lub gaz, co z czasem może się sumować, jeśli będziesz je uruchamiać stale przez cały dzień lub noc.

Wymień stare systemy grzewcze i chłodzące na bardziej wydajne.

To może być drogie, ale opłaci się w dłuższej perspektywie poprzez zmniejszenie rachunku za energię. Zainstaluj programowalny termostat, abyś nie musiał ciągle regulować temperatury, gdy poruszasz się po domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak jest robione mydło?
Jak jest robione mydło?
Mydło to produkt, który okazuje się jednym z najważniejszych w naszej łazience. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie […]
Ostatnie wpisy