Czy warto zmienić formę prawną prowadzonej działalności?

Czy warto zmienić formę prawną prowadzonej działalności?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jesteś w biznesie dłużej niż kilka lat, są szanse, że zmieniłeś zdanie na temat niektórych rzeczy. Może kiedyś myślałeś, że sprzedaż jest najważniejszym aspektem prowadzenia firmy, ale teraz uważasz, że to marketing. A może kiedyś wierzyłeś, że pracownicy muszą być zarządzani w sposób mikro, ale teraz zdajesz sobie sprawę, że autonomia i zaufanie są najlepsze dla wszystkich.

Ograniczanie wydatków

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to pewnie szukasz sposobów na ograniczanie wydatków w swojej firmie. Jest to naturalne, ponieważ prowadzisz firmę żeby zarabiać pieniądze i pomnażać swój majątek. Jednym z najczęstszych sposobów na zmniejszenie wydatków jest zmiana formy prawnej firmy. Można to zrobić poprzez przekształcenie z korporacji do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub odwrotnie. Można również rozważyć przekształcenie ze spółki jawnej w spółkę komandytową lub odwrotnie.

Kiedy opłaca się zmienić formę prawną?

Istnieje wiele powodów, aby zmienić formę prawną, ale jednym z najważniejszych jest, gdy chcesz zmniejszyć podatki. Istnieje kilka korzyści podatkowych związanych z konwersją ze spółki komandytowej na jawną lub odwrotnie. Najlepszą rzeczą w zmianie formy prawnej jest to, że nie wymaga nowej pracy papierkowej lub wypełnienia, ponieważ Twoja firma będzie nadal działać jak zwykle. Przy przekształceniu spółki jawnej w komandytową ważne jest żeby umowa spółki została zaktualizowana w celu odzwierciedlenia tej zmiany. Można to zrobić poprzez dodanie zapisu, że jest ona zmieniana w celu przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytową. Musi również określić nazwę każdego komplementariusza, a także ich procentowy udział w spółce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co sprawdzić w samochodzie przed zimą
Co sprawdzić w samochodzie przed zimą
Zima to najtrudniejszy i zdecydowanie najbardziej wymagający okres dla kierowców. Wpływ na to ma wiele czynników, do których zaliczyć można […]
Ostatnie wpisy