Rodzaje umów o pracę

Rodzaje umów o pracę
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj umowy o pracę, z której korzystasz, może się różnić w zależności od Twojej firmy i tego, czego oczekujesz od pracownika. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje wiele różnych rodzajów umów o pracę. Typ, którego użyjesz, może się różnić w zależności od Twojej firmy i tego, czego oczekujesz od pracownika.

Umowa o pracę

Umowy o pracę są zazwyczaj wymagane przy zatrudnianiu nowego pracownika. Kontrakt jest umową prawną pomiędzy Tobą a pracownikiem, która szczegółowo określa obowiązki i prawa każdej ze stron. Wyjaśnia również, jak długo będzie trwało zatrudnienie, czy pracownik będzie pracował w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin oraz jakich świadczeń lub wynagrodzenia może oczekiwać.

Umowa zlecenie

Umowa zlecenia to umowa między dwoma stronami, w której jedna strona (mandatariusz) zobowiązuje się do wykonania polecenia drugiej strony (mandatariusza). Umowa jest ważna, jeśli wszystkie warunki są uzgodnione przez obie strony i nie musi mieć formy pisemnej. Częstym przykładem jest umowa o pracę, w której pracownik zobowiązuje się do wykonywania poleceń wydawanych przez swojego szefa.

Umowa o pracę tymczasową

Umowa o pracę tymczasową to umowa pomiędzy pracodawcą a pracownikiem, w której pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy przez określony czas na zlecenie pracodawcy. Od zwykłej umowy o pracę różni się tym, że czas jej trwania jest ograniczony i nie ma gwarancji jej przedłużenia. Oferty pracy tymczasowej znajdziesz w agencjach pracy tymczasowej oraz w lokalnych gazetach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?
Jaką sukienkę wybrać na ślub cywilny?
Ślub cywilny to zazwyczaj uroczystość o znacznie mniej formalnym charakterze niż ślub kościelny. Mimo wszystko panna młoda powinna zadbać o […]
Ostatnie wpisy