Jak myć prysznic?

Prysznic to bardzo oszczędny i szybki sposób na mycie. Pojawią się coraz częściej w domowych łazienkach w porównaniu do wanny. Jednak dla wielu czyszczenie wydaje się bardzo trudne i czasochłonne. W rzeczywistości nie jest to jednak tak skomplikowane zadanie. Trzeba jednak przestrzegać pewnych zasad takich jak na przykład systematyczność oraz zaopatrzyć się w odpowiednie środki chemiczne.

Zaczynając mycie od baterii prysznicowych musimy pamiętać, żeby dobrać odpowiedni preparat. Kamień to największy wróg jaki zagraża tworzywu z jakiego są wykonane. Jednocześnie powinniśmy mieć na uwadze, aby baterie cały czas wyglądały jak nowe, czyli były lśniące. Żeby tak było należy systematycznie myć je przeznaczonym do tego specyfikiem. Używanie środków od kamienia również trzeba stosować konsekwentnie, aby baterie ciągle były jak nowe.

Ścianki prysznicowe to kolejny aspekt wymagający dokładnego i systematycznego mycia. Osad oraz kamień ( w zależności od stopnia twardości wody ) osadzają się na nich po każdym myciu. Wielu popełnia podstawowy błąd, jakim jest czyszczenie ścianek jedynie płynem do szyb. Nie zapewni on efektów jakich będziemy oczekiwać po każdym sprzątaniu łazienki. Najlepiej używać środka przeznaczonego do mycia kabin prysznicowych, który zapewni, żeby śliniły przez cały czas. Z zewnątrz do umycia ścianek prysznicowych, w szczególności szklanych możemy wykorzystać płyn do mycia szyb. Po każdym myciu warto powycierać ścianki prysznicowe, najlepiej ściereczką z mikrofibry aby uniknąć smug.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć − 1 =