Jak odpowiednio nakładać na paznokcie lakiery hybrydowe?

Jak odpowiednio nakładać na paznokcie lakiery hybrydowe?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezaprzeczalnym kosmetycznym hitem ostatnich lat stał się lakier hybrydowy. Już dawno zdążył wyprzeć swoje klasyczne odpowiedniki. A to ze względu na swoją trwałość, która sprawia, że stylizacja na paznokciach przetrwać może nawet kilka tygodni. Tylko jak nakładać hybrydy, aby rzeczywiście cieszyć się pięknymi dłońmi przez tak długi czas?

Nakładanie hybrydy – profesjonalny manicure w domowym zaciszu

Aby rozpocząć swoją przygodę z tymi nowoczesnymi lakierami, należy zaopatrzyć się w lampę do ich utwardzania oraz kilka niezbędnych produktów. Ponieważ dobrze przygotowana płytka paznokcia to podstawa trwałości hybrydowego manicure, zacząć należy od bloczków polerskich oraz preparatów do odtłuszczania paznokci. Pierwszym krokiem jest usunięcie narastających skórek, zmatowienie płytki i dokładne jej oczyszczenie z powstałego przy piłowaniu pyłku. Właścicielki tak zwanych problematycznych paznokci mogą dodatkowo zastosować primer, czyli środek wytrawiający płytkę, poprawiający jej odczyn pH i tym samym poprawiający przyczepność lakieru.

Samo malowanie paznokci hybrydami składa się z trzech podstawowych kroków. Chodzi tutaj o nakładanie kolejno trzech warstw: bazy, właściwego koloru oraz topu. Każdą z nich należy osobno utwardzić w specjalistycznej lampie LED lub takiej, która emituje światło UV. W trakcie nakładania lakieru należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie zalewać nim skórek. Może to bowiem przyczyniać się do tak zwanego zapowietrzania hybrydy i szybkiego odpryskiwania utwardzonej już powłoki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Ciekawe prezenty na mikołajki
Ciekawe prezenty na mikołajki
Mikołajki to czas, który uwielbiają nie tylko małe dzieci. Można wtedy dać komuś prezent, ale również go otrzymać. Niewielkie święto […]
Ostatnie wpisy