Jak powinien wyglądać zrównoważony trening i regeneracja

Trening jest niezywkle ważny dla każdego, kto chce zachować dobrą dyspozycję fizyczną i być w dobrej formie. Na samym początku jednak należy pamiętać o dobrze rozpisanym planie treningowym. Dlaczego? Trening nie powinien bowiem być dla nas wycieńczający. Powinien on być optymalnie zrównoważony, a równie ważna jak sam trening, jest także właściwa regeneracja organizmu.

Zrównoważony trening
Warto więc zadać sobie pytanie jak powinien wyglądać zrównoważony trening. Podczas takiego treningu należy korzystać z różnych ćwiczeń i nieustannie nie zmieniać. Dobrze jest, gdy zwykłe ćwiczenia z wykorzystaniem naszej masy ciała, jak np. pompki, przeplata się tymi, w których korzysta się z różnego rodzaju sprzętu, jak chociażby z drążka i gum do podciągania na nim. Każde z ćwiczeń powinno być wykonywane do końca, lecz bez nadmiernej przesady, gdy zaczyna naprawdę brakować sił. Należy nieustannie śledzić postępy. W razie szybkiego rozwoju można pokusić się o więcej. Jeżeli natomiast pomimo regularności nie możemy przeskoczyć pewnego poziomu, trzeba dalej sumiennie pracować i uzbroić się w cierpliwość, pamiętając jednak o wypoczynku.

Regeneracja organizmu
Po samym treningu należy poświęcić co najmniej 5 minut na tzw. stretching, czyli ćwiczenia rozciągające. Dzięki nim nasz oddech i praca serca wrócą do normy, a skurczone poprzez ciężki wysiłek mięśnie, rozluźnią się. W powrocie do dobrej pracy organizmu o uzupełnieniu braków, pomoże także posiłek bogaty w węglowodany. Składnikiem pokarmowym niezbędnym podczas regeneracji organizmu po treningu, jest również białko, chociażby w postaci mięsa drobiowego. Warto więc skrupulatnie przyrządzać swoje posiłki. Oprócz tego należy pić dużo wody, której organizm z pewnością utracił bardzo dużo. Dodatkowo wszystko to warto uzupełnić lekkimi ćwiczeniami z użyciem przydatnych akcesoriów, takich jak wałek do masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 13 =