Jak powstaje nerwiak Mortona?

Jak powstaje nerwiak Mortona?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwiak Mortona zawdzięcza swoją nazwę Williamowi Thomasowi Mortonowi, który poświęcił lata na badanie tego schorzenia. Problem ten dużo częściej dotyka kobiet niż mężczyzn, a cierpiący na niego ludzie zwykli opisywać go jako uczucie, jakbyśmy mieli w bucie kamyk uprzykrzający chodzenie, ale nie możemy go wyjąć. Ból wywołany nerwiakiem z czasem nasila się i może prowadzić do poważnych problemów z chodzeniem. Jeśli nie zapiszemy się na leczenie urazów stopy, zapalenie nie ustąpi, a początkowy dyskomfort zamieni się w ból całej stopy.

Najczęstsze przyczyny nerwiaka

Nerwiak może być wywołany wrodzonymi defektami stopy, np. płaskostopiem, zrośniętymi palcami albo zbyt wysokim łukiem stopy. Innym częstym powodem jego powstawania są źle dopasowane buty. Nieważne czy mówimy o butach za dużych, czy za małych – w obydwu przypadkach nasza stopa cierpi. W obuwiu większym wciąż staramy się, żeby nie spadło nam ono z nogi, w za małym odruchowo podkurczamy palce. Kobiety często noszące szpilki są szczególnie narażone na powstanie nerwiaka, tak samo jak biegacze.

Jak leczyć?

Nerwiaka można leczyć wieloma sposobami. Najprostszym jest udanie się do lekarza, który przepisze nam odpowiednie medykamenty. Pomoże również przestawienie się na wygodne buty i regularne masaże stóp. Dla cięższych przypadków zarezerwowane są rozmaite zabiegi fizykoterapii, a gdy ta nie pomoże, pozostaje operacja. Polega ona na usunięciu odpowiedniego nerwu z podeszwy stopy.

Więcej o niej można dowiedzieć się na https://poradniastopy.pl/usluga/operacje-nerwiaka-mortona/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Gdzie zorganizować kameralne spotkania biznesowe?
Gdzie zorganizować kameralne spotkania biznesowe?
Spotkanie biznesowe to wspaniała okazja do omówienia z kontrahentem szczegółów współpracy. Dlatego też powinno się ono koniecznie odbywać w warunkach […]
Ostatnie wpisy