Jak prać bawełniane rzeczy?

Jak prać bawełniane rzeczy?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie, gdy każda pralka ma wiele dostępnych trybów, możemy się zastanawiać, w jaki sposób najlepiej prać nasze ubrania? W tym miejscu nie można udzielić jednoznacznej, uniwersalnej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jaki materiał chcemy wyprać. Niektóre mają zdecydowanie większą tolerancję na temperaturę niż inne. Czasem zastanawiamy się nad tym, jakich detergentów użyć? Wszystko zależy od tego, jaką część odzieży pierzemy i jakie są zalecenie producenta.

Pranie bawełny nie musi być problemem

Pranie to często poważne przedsięwzięcie – zły tryb, czy zbyt wysoka temperatura, może zniszczyć naszą odzież. Na szczęście bawełna, jeden z najpopularniejszych materiałów, jest dosyć odporna. Jeżeli w materiale znajdują się domieszki innych substancji, nie powinniśmy eksperymentować z temperaturą – czterdzieści stopni to najbezpieczniejsze rozwiązanie. W jaki sposób jednak prać ubrania, aby były przyjemnie miękkie a ich kolor pozostał niezmienny? Można zastosować odpowiednie detergenty, lecz trzeba zastanowić się, jaką odzież pierzemy.

Jeżeli na przykład do pralki wrzucamy damskie szlafroki, dobrze jest zastosować środki, które są przygotowane na bazie naturalnych składników. Szlafrok zwykle przylega do gołej skóry, jeżeli więc zdecydujemy się na użycie nieodpowiednich preparatów, na skórze mogą wystąpić podrażnienia. Na szczęście damskie szlafroki zwykle trzeba jedynie odświeżyć – to nie odzież, którą zabieramy na górskie wycieczki, która jest silnie zabrudzona. Dlatego właśnie niewielka temperatura i sprawdzony środek w przyjemnym dla nas zapachu, powinien być wystarczający.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Kiedy opłaca się oddać auto do szrotu?
Kiedy opłaca się oddać auto do szrotu?
Samochód jest ważnym elementem w życiu większości ludzie. Mnóstwo osób nie wyobraża sobie życie bez samochodu. Wiele ludzi każdego dnia […]
Ostatnie wpisy