Jak prawidłowo wykonać manicure?

Jak prawidłowo wykonać manicure?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dłonie są naszą wizytówką. Często od nich zależy jak postrzegają nas ludzie. Codzienne dbanie o nie oraz idealny manicure to podstawa nieskazitelnego wyglądu i lepszej samooceny. Jest kilka zasad, którymi należy się kierować robiąc manicure.

Po pierwsze musimy zdecydować się na rodzaj manicure, czyli zwykłe lakiery, żele a może hybrydy? Wbrew pozorom nie tylko w salonie kosmetycznym (zobacz: niezbędnik w wyposażeniu salonu fryzjersko-kosmetycznego) można wykonać tego typu upiększenia. Każdy we własnym domu może samodzielnie wykonać hybrydę, wystarczy sprzęt, wiedza i praktyka.

Na początek warto zadbać o skórki. Niektórzy preferują ich wycięcie, inni tylko odsuwanie. Najpierw najlepiej je wymoczyć, aby zmiękły, a wtedy ich pozbycie się będzie dużo łatwiejsze. Przy zwykłym manicure wystarczy nałożyć odżywkę, a później wybrany lakier lub zrobić ozdoby. Długi jest jedynie czas wyschnięcia ponieważ musimy poczekać, aż lakier będzie idealnie suchy.
Do manicure hybrydowego potrzebujemy dużo więcej narzędzi. Przede wszystkim potrzebna jest nam lampa ultrafioletowa, która utwardza lakiery nałożone na płytkę. Dalej musimy użyć pilnika do uzyskania odpowiedniego kształtu i bloku polerskiego do płytki paznokci. Następnie trzeba przetrzeć płytki wacikiem nasączonym specjalnym cleanerem, aby je odtłuścić.

Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, wybranego lakieru i topu, a pomiędzy nakładaniem trzeba utwardzić każdą warstwę pod lampą UV, zwykle trwa to od 30 do 60 sekund (pojedyncze naświetlanie). Można zrobić także wszelkie zdobienia, a na samym końcu, po ostatnim utwardzaniu trzeba znów przetrzeć płytkę paznokci cleanerem, aby pozbyć się tłustej warstwy.

Te kilka kroków pozwoli nam cieszyć się idealnie zrobionym manicurem i pięknymi paznokciami przez nawet 2 tygodnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czym są eko podpaski?
Czym są eko podpaski?
Dbając o siebie pamiętajmy o środowisku Zapewne większość kobiet utożsamia się ze stwierdzeniem, że okres jest najmniej lubianym wydarzeniem podczas […]
Ostatnie wpisy