Jak profesjonalnie dbać o taras?

Dobrze zaprojektowany taras może być jednym z wymarzonych miejsc w naszym domu, lecz jest on jednocześnie bardzo narażony na zniszczenia, więc należy odpowiednio o niego dbać i go konserwować.

Pielęgnacja uzależniona od powierzchni

Kluczowe względem troszczenia się o taras jest dopasowanie swoich działań do powierzchni na jaką się zdecydowaliśmy. W przypadku płytek ceramicznych najprostszym sposobem jest stosowanie specjalnego impregnatu, który wnika w rysy i pęknięcia, nawet te niewidoczne gołym okiem. Przy okazji zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi. Ewentualnych ubytków nie można lekceważyć i trzeba je błyskawicznie wypełniać, bowiem w przeciwnym razie płytki mogą pękać.

Jeżeli wykorzystaliśmy kostkę brukową lub kamień to szczególnie istotne jest regularne sprzątanie, a więc nie tylko zamiatanie, ale też mycie – najlepiej odpowiednią myjką ciśnieniową. Należy jednak uważać by nie były to zbyt energiczne działania, bowiem wierzchnia warstwa mogłaby ulec uszkodzeniu. Także tutaj stosuje się impregnat chroniący nawierzchnię przed działaniem opadów atmosferycznych i występowaniem przebarwień.

Dokładna renowacja tarasu jest niezwykle ważna w kontekście powierzchni drewnianych oraz desek kompozytowych. Naturalne drewno wymaga szczególnej pielęgnacji by nie poszarzało, stąd stosuje się preparaty przywracające im początkowy kolor oraz blask. Przed wszelkimi zabiegami pozbywamy się również drzazg, których nie napotkamy przy deskach z kompozytu, stąd często stosuje się je w nowoczesnych aranżacjach zamiast drewna.

Przy okazji konserwacji dokonuje się wymiany zniszczonych, spróchniałych i zgniłych desek, a na koniec powierzchnię zabezpiecza się impregnatem. Warto podczas renowacji skorzystać z usług profesjonalnych firm, które posiadają wiedzę i możliwości do jej odpowiedniego wykonania. Jedną z nich jest np. https://www.ideagarden.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + trzy =