Jak profesjonalnie dbać o taras?

Jak profesjonalnie dbać o taras?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zaprojektowany taras może być jednym z wymarzonych miejsc w naszym domu, lecz jest on jednocześnie bardzo narażony na zniszczenia, więc należy odpowiednio o niego dbać i go konserwować.

Pielęgnacja uzależniona od powierzchni

Kluczowe względem troszczenia się o taras jest dopasowanie swoich działań do powierzchni na jaką się zdecydowaliśmy. W przypadku płytek ceramicznych najprostszym sposobem jest stosowanie specjalnego impregnatu, który wnika w rysy i pęknięcia, nawet te niewidoczne gołym okiem. Przy okazji zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi. Ewentualnych ubytków nie można lekceważyć i trzeba je błyskawicznie wypełniać, bowiem w przeciwnym razie płytki mogą pękać.

Jeżeli wykorzystaliśmy kostkę brukową lub kamień to szczególnie istotne jest regularne sprzątanie, a więc nie tylko zamiatanie, ale też mycie – najlepiej odpowiednią myjką ciśnieniową. Należy jednak uważać by nie były to zbyt energiczne działania, bowiem wierzchnia warstwa mogłaby ulec uszkodzeniu. Także tutaj stosuje się impregnat chroniący nawierzchnię przed działaniem opadów atmosferycznych i występowaniem przebarwień.

Dokładna renowacja tarasu jest niezwykle ważna w kontekście powierzchni drewnianych oraz desek kompozytowych. Naturalne drewno wymaga szczególnej pielęgnacji by nie poszarzało, stąd stosuje się preparaty przywracające im początkowy kolor oraz blask. Przed wszelkimi zabiegami pozbywamy się również drzazg, których nie napotkamy przy deskach z kompozytu, stąd często stosuje się je w nowoczesnych aranżacjach zamiast drewna.

Przy okazji konserwacji dokonuje się wymiany zniszczonych, spróchniałych i zgniłych desek, a na koniec powierzchnię zabezpiecza się impregnatem. Warto podczas renowacji skorzystać z usług profesjonalnych firm, które posiadają wiedzę i możliwości do jej odpowiedniego wykonania. Jedną z nich jest np. https://www.ideagarden.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Skrzynia biegów – co się w niej może zepsuć?
Skrzynia biegów – co się w niej może zepsuć?
Skrzynia biegów jest jednym z najważniejszych elementów w Twoim samochodzie. To właśnie ona sprawia, że Twój pojazd porusza się do […]
Ostatnie wpisy