Jak przebiega wybielanie zębów metodą nakładkową?

Jak przebiega wybielanie zębów metodą nakładkową?
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie zdrowe zęby to zdecydowanie za mało. Trzeba bowiem również koniecznie dbać o ich nieskazitelną biel, tak aby gwarantowały wspaniały uśmiech oraz skutecznie uzupełniały wizerunek. W ostatnich latach niezwykle dużą popularnością cieszy się zwłaszcza profesjonalne wybielanie metodą nakładkową. Taki zabieg można bez problemu wykonać choćby w tym konkretnym gabinecie działającym na warszawskim Mokotowie: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/wybielanie/.

Pamiętajmy o przestrzeganiu stosownych zaleceń

Nakładkowe wybielanie uzębienia obejmuje zawsze dwa kluczowe etapy – gabinetowy oraz domowy. Podczas pierwszej wizyty dentysta dokładnie zweryfikuje stan naszych zębów i wykona odlew dwóch łuków w celu stworzenia specjalnych nakładek. Z kolei w trakcie kolejnego spotkania z pewnością poprosi nas o przymierzenie gotowych nakładek, a dodatkowo przedstawi w uproszczonej formie, jak powinno wyglądać ich prawidłowe użytkowanie w zaciszu domu lub mieszkania.

Kluczowym wymogiem jest w tym przypadku aplikowanie na wewnętrzną stronę konstrukcji specjalnego żelu i nakładanie na zęby przez okres od dwóch do czterech tygodni (maksymalnie do ośmiu godzin dziennie, ewentualnie na całą noc). Skuteczność omawianej metody zależy oczywiście w ogromnej mierze od samodyscypliny danej osoby. Duże znaczenie w tym kontekście ma również przestrzeganie konkretnych zasad już po zakończeniu całego procesu. Zaliczamy do nich np. stosowanie tzw. białej diety (bez kawy, herbaty, wina, kolorowych soków itp.) czy rezygnację z palenia papierosów. Dodajmy, że pożądany efekt to rozjaśnienie zębów co najmniej o 5-6 odcieni, co jest równoznaczne z idealnym uśmiechem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Weselna sesja zdjęciowa w stylu retro – pomysł na niezwykłą pamiątkę?
Weselna sesja zdjęciowa w stylu retro – pomysł na niezwykłą pamiątkę?
Pierwsza sesja zdjęciowa, poświęcona świeżo upieczonym małżonkom, to jeden ze stałych elementów ślubu i wesela. Każda para młoda chce mieć […]
Ostatnie wpisy