Jak przygotować się na gada w domu?

Osoby, które decydują się na posiadanie gada w domu powinny zdawać sobie sprawę, że są to zwierzęta potrzebujące zapewnienia specyficznych warunków. Zanim zdecydujemy się na konkretny gatunek, musimy zrobić dokładne rozeznanie gdzie i w jakich warunkach żyje dany gad. W miarę możliwości warunki te trzeba będzie odtworzyć w terrarium. Najlepiej przeczytać odpowiednią książkę, która lepiej przygotuje nas na przyprowadzenie do domu gada.

Przygotowanie odpowiedniego terrarium

Zanim przyprowadzimy zwierzę do domu musimy sprawdzić co je, jakie ma zachowania oraz czy może być niebezpieczny dla ludzi i innych posiadanych przez nas zwierząt. Jeśli chodzi o terrarium, o które musimy zadbać, na rynku dostępne są różne modele, które ułatwią nam przygotowanie nowego domu dla gada. Wybierając terrarium musimy pamiętać, że każdy gatunek preferuje inne warunki klimatyczne. Tropikalne terrarium najłatwiej zamówić u osoby, która wie jak je wykonać. Potrzebne będą odpowiednie materiały, wentylacja, a także ustawienie temperatury i innych parametrów.

Niezwykle ważne jest oświetlenie do terrarium. Dobrej jakości oświetlenie zapewni optymalne warunki dla gadów, a dodatkowo będzie stymulować wzrost roślin w terrarium. Powinno ono jak najbardziej zastąpić zwierzęciu jego naturalne warunki. Ponadto lampy powinny być wytrzymałe i dobrze służyć przed długi czas. Musimy zastanowić się, czy lepsze będzie światło punktowe, czy rozproszone. Gadom, w zależności od gatunku musimy zapewnić odpowiednie spektrum światła dziennego oraz nocnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 − 3 =