Jak upiąć włosy?

Posiadaczki długich i półdługich włosów cieszą się możliwością tworzenia różnorodnych fryzur. Warkocze, kucyki, loki – dostępnych opcji jest naprawdę mnóstwo. Jedną z bardziej popularnych dla pań o długich włosach są upięcia o różnych fasonach. W jaki sposób wykreować niepowtarzalną fryzurę w tym stylu, która przetrwa długie, pełen codziennej aktywności godziny?

Upięcie na co dzień i na specjalna okazję

Do pracy lub na uczelnię  polecane są te najprostsze, a więc nieskomplikowane koki. Mogą być one gładkie lub przeciwnie – wykorzystujące naturalnie kręcone loki. Na szczególne okazje warto wybrać fryzurę bardziej wyrafinowaną, która niejednokrotnie wymaga wsparcia specjalistycznych preparatów do stylizacji. Lakiery do mocnego utrwalenia sprawdzą się doskonale w tej roli. Nie sklejają one włosów, lecz pomagają utrzymać wykreowaną fryzurę w nienagannej kondycji.

Stylizacja włosów w domu i w salonie

Wiedząc, że czeka nas wieczorne wyjście, przyjęcie, czy wesele, zwykle udajemy się do salonu fryzjerskiego. Tam, pod ręką profesjonalisty, włosy nabierają kształtu, który nie jest łatwy do uzyskania w warunkach domowych. Upięcia codzienne powstają zwykle przed domowym lustrem, z większym lub większym wysiłkiem, zależnie od wprawy czeszącej osoby. Ułożoną fryzurę warto finalnie wzmocnić, bo lakiery do mocnego utrwalenia pozwalają na utrzymanie efektownej stylizacji przez długie godziny. Warto przy tym zauważyć, że preparaty te znacznie różnią się od tych dostępnych jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Używając ich, nie należy się obawiać efektu kasku, posklejanych włosów czy zbyt intensywnego zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × trzy =