Jak wybrać dekoracje na wesele?

Jak wybrać dekoracje na wesele?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Pragniemy, aby na naszej uroczystości wszystko wyglądało pięknie i gustownie, ale zaaranżowanie przestrzeni na zabawę i przyjęcie nie jest zadaniem łatwym. Wymaga bowiem sporej wiedzy oraz rozeznania w obecnie obowiązujących trendach. Trzeba wybrać odpowiednią muzykę (porad w tym zakresie można szukać na http://e-wesele.pl/oferty/112-zespol-dj-na-wesele-opinie), ale przede wszystkim ozdoby. W niniejszym poradniku zostaną pokrótce omówione wszystkie najważniejsze dekoracje, o jakie powinny zadbać osoby oddelegowane do strojenia sali i nie tylko.

Krótka charakterystyka niezbędnych elementów ozdobnych

Aranżację przestrzeni na przyjęcie po ślubie można wykonać samodzielnie, z pomocą znajomych lub profesjonalnego konsultanta. Jeśli chodzi o inspiracje weselne dekoracje przykładowe można znaleźć w różnego rodzaju katalogach, na blogach i stronach internetowych poświęconych tej konkretnej tematyce.

Niezależnie od wszystkiego warto pamiętać, że na piękny wygląd sali składa się bardzo wiele elementów, w tym:

– kwiaty – wybór określonych gatunków jest zależny od wiodącego koloru wesela, wizji państwa młodych lub pory roku. Należy je postawić m.in. w kościele i na sali, nie zapominając oczywiście o bukiecie dla panny młodej.

– oświetlenie – dobrym pomysłem jest wyświetlenie imion pary młodej na ścianie sali, podświetlenie fasady całego budynku lub zastosowanie lampek choinkowych albo świec, które dodadzą imprezie wyjątkowego, klimatycznego charakteru.

– ozdobne elementy informacyjne w postaci strzałek oraz drogowskazów – można je rozmieścić m.in. przy wejściu na salę czy do ogrodu, w pobliżu drink baru oraz pokoju dla najmłodszych.

– dekoracja ścian – najczęściej w postaci plakatów, papierowych bibelotów zwisających z sufitu, sztalug albo innych dopasowanych do naszej koncepcji elementów.

– drobne rekwizyty – np. pudełka lub szkatułki na życzenia, klatki na koperty, drewniane skrzynie, metalowe tablice itp. – w zależności od motywu przewodniego wesela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Meble, które odmienią wnętrze restauracji
Meble, które odmienią wnętrze restauracji
Otwierając nowy lokal gastronomiczny, należy zadbać o jego wygląd i estetykę wykończenia. Nie tylko dobra kuchnia przyciągnie klientów. Odpowiedni wystrój, […]
Ostatnie wpisy